WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Obecni duszpasterze

Proboszcz

  • ks. mgr. Jacek Budzoń E.C., wyśw. 1986

Wikariusz

  • ks. mgr. Piotr Pietruszka, wyśw. 2006

Mieszkają na terenie parafii

  • ks. Marcin Bajer, wyśw. 1956
  • ks. Wacław Bednarz R.M., wyśw. 1975 

Spis kapłanów pracujących w Parafii Wiśniowa od roku 1629 do czasów współczesnych

Numer Imię i nazwisko kapłana Funkcja Okres posługi w parafii
94 Ks. mgr Jacek Budzoń proboszcz 01.07.2021 –
93 Ks. mgr Piotr Pietruszka wikariusz 09.2019 –
92 Ks. mgr Stanisław Figura wikariusz 08.2009 – 08.2019
91 Ks. mgr Leopold Kois wikariusz 2007 – 08.2009
90 Ks. Wacław Bednarz proboszcz 06.2006 – 30.06.2021
89 Ks. mgr Mirosław Kulesa wikariusz 27.08.2004 – 2007
88 Ks. Ryszard Pędzimąż wikariusz 26.08.2003 – 27.08.2004
87 Ks. Stanisław Palichleb wikariusz 26.08.2000 – 26.08.2003
86 Ks. Janusz Chrapkiewicz wikariusz 25.08.1998 – 26.08.2003
85 Ks. mgr Piotr Janczy wikariusz 08.07.1997 – 24.07.1997
84 Ks. Jan Dubiel proboszcz 06.1997 – 28.05.2006
83 Ks. Piotr Wiktor wikariusz 08.1996 – 26.08.2000
82 Ks. Wojciech Lasak wikariusz 27.08.1993 – 27.08.1996
81 Ks. Marek Zemła wikariusz 25.08.1992 – 27.08.1993
80 Ks. Mieczysław Augustynowicz wikariusz 25.08.1990 – 25.08.1992
79 Ks. Józef Kadela wikariusz 14.05.1990 – 25.08.1998
87 Ks. Franciszek Juchas proboszcz 15.08.1988 – 28.06.1997
77 Ks. Jerzy Bargiel wikariusz 22.08.1987 – 25.08.1990
76 Ks. Jan Klimczyk wikariusz 23.08.1986 – 22.08.1987
75 Ks. Wiesław Nowak wikariusz 14.09.1981 – 23.08.1987
74 Ks. Lucjan Łukasiewicz proboszcz 30.08.1981 – 15.08.1988
73 Ks. Henryk Bąk wikariusz 23.08.1979 – 13.09.1981
72 Ks. Paweł Sukiennik wikariusz 13.06.1976 – 22.08.1979
71 Ks. Adam Lisik wikariusz 28.06.1969 – 13.06.1976
70 Ks. Stanisław Małysa wikariusz 20.08.1966 – 28.06.1969
64 Ks. mgr Edward Opyrchał proboszcz 24.05.1966 – 21.06.1981
69 Ks. Jan Pałasz wikariusz 01.08.1963 – 20.08.1966
68 Ks. Józef Kozieł wikariusz 18.08.1961 – 01.08.1963
67 Ks. mgr Albin Uja wikariusz 12.08.1959 – 18.08.1961
66 Ks. Wacław Cedro wikariusz 18.08.1957 – 14.08.1959
65 Ks. Władysław Siwek wikariusz 20.09.1951 – 18.08.1957
64 Ks. mgr Edward Opyrchał administrator 28.03.1951 – 24.05.1966
63 Ks. Jan Kapcia administrator / wikariusz 06.09.1950 – 29.05.1951
62 Ks. Józef Sasnal wikariusz / administrator 09.08.1939 – 01.09.1951
61 Ks. Władysław Magiera wikariusz 18.08.1938 – 09.08.1939
60 Ks. Józef Kluska wikariusz 17.08.1932 – 18.08.1938
59 Ks. Władysław Tęcza wikariusz 01.10.1928 – 17.08.1932
58 Ks. Jan Jacak wikariusz 13.08.1927 – 01.03.1928
57 Ks. Józef Pitorak wikariusz 14.08.1924 – 13.08.1927
56 Ks. Franciszek Sołtys wikariusz 24.08.1923 – 01.03.1924
55 Ks. Bartłomiej Kutek proboszcz 18.01.1922 – 02.02.1951
54 Ks. Wit Brzycki administrator / wikariusz 15.08.1921 – 15.08.1922
53 Ks. Paweł Fryc wikariusz 15.08.1919 – 02.10.1921
52 Ks. Józef Świąder wikariusz 15.12.1915 – 15.08.1919
51 Ks. Franciszek Karabuła wikariusz 01.09.1913 – 15.02.1918
50 Ks. Edward Papeć proboszcz 26.02.1912 – 24.09.1921
49 Ks. Stanisław Juras wikariusz 20.05.1911 – 01.09.1913
48 Ks. Jan Kapel wikariusz 01.09.1905 – 20.05.1911
47 Ks. Antoni Rajski wikariusz 25.08.1902 – 01.09.1905
46 Ks. Jan Figuła wikariusz 01.09.1901 – 25.08.1902
45 Ks. Feliks Mikuszewski proboszcz 06.11.1901 – 23.12.1911
45 Ks. Feliks Mikuszewski wikariusz 26.02.1890 – 06.11.1901
44 Ks. Andrzej Zembrzycki   26.07.1859 – 23.02.1890
43 Ks. Stanisław Michna   08.05.1851 – 18.07.1859
42 Ks. Stanisław Głombiński   02.09.1845 – 07.05.1851
41 Ks. Kajetan Pawlikowski   08.05.1838 – 02.09.1845
40 Ks. Jan Morongfi   20.01.1831 – 08.05.1838
39 Ks. Celestyn Preiss   01.03.1828 – 20.01.1831
38 Ks. Bernard Jankowski   08.12.1825 – 28.02.1828
37 Ks. Marcin Parylewicz   09.02.1817 – 25.08.1825
36 Ks. Roman Jozefowicz   03.02.1804 – 09.02.1817
35 Ks. Jan Filipiakowski   01.07.1804 – 02.02.1814
34 Ks. Wojciech Kalatowicz   25.03.1798 – 05.1804
33 Ks. Pankracy Folwarski   04.11.1796 – 15.03.1798
32 Ks. Seweryn Mroziński   30.08.1789 – 04.11.1796
31 Ks. Maciej Kipczyński   02.06.1777 – 29.08.1789
30 Ks. Konstanty Piasecki kapelan 10.10.1776 – 20.05.1777
brak metryk 1773 – 1776
28 Ks. Stefan Dudziński   02.02.1766 – 1773
29 Ks. Franciszek Warecki   17.11.1765 – 02.02.1766
28 Ks. Stefan Dudziński   10.05.1763 – 16.11.1765
27 Ks. Dominik Dudziński   23.03.1763 – 23.04.1765
26 Ks. Stanisław Ciepleński   14.10.1762 – 21.03.1763
25 Ks. Antoni Zychowski   05.10.1762 – 1765
24 Ks. Dr Paweł Babilonowicz   1749 – 14.10.1762
23 Ks. Antoni Łabuziński   25.06.1748 – 1749
22 Ks. Jan Kanty Donaczeński   20.05.1742 – 25.06.1748
21 Ks. Józef Gołuszkowicz   29.11.1741 – 19.05.1742
20 Ks. Józef Jackowski   1740 – 28.11.1741
brak metryk 1720 – 1740
19 Ks. Józef Kołkowski wikariusz 06.05.1713 – 1720
18 Ks. Dr Józef Majeronowski   01.06.1710 – 06.05.1713
14 Ks. Dominik Gumulczyński   28.12.1703 – 05.1710
17 Ks. Walenty Kolaczyński   22.03.1702 – 28.10.1703
16 Ks. Stanisław Czerski   05.10.1701 – 22.03.1702
15 Ks. Jan Baczyński   01.06.1701 – 30.09.1701
14 Ks. Dominik Gumulczyński   20.10.1700 – 28.05.1701
13 Ks. Stefan Mikołajski   20.12.1699 – 23.10.1700
12 Ks. Szymon Abramowski   01.05.1695 – 19.12.1699
11 Ks. Grzegorz Brodowicz   06.06.1694 – 04.1695
10 Ks. Wojciech Kosecki   01.08.1682 – 27.05.1694
9 Ks. Grzegorz Franciszek Wolski   01.12.1674 – 07.1682
8 Ks. Józef Dzierzkowski   27.07.1659 – 11.1674
7 Ks. Klemens Koczurkowicz   01.01.1650 – 27.07.1659
6 Ks. Jan Owieczkowicz   05.07.1648 – 12.1650
5 Ks. Stanisław Geborzowski   08.10.1646 – 05.1648
4 Ks. Jan Piechatowicz   25.10.1642 – 08.09.1646
3 Ks. Jakub Stryszowski wikariusz 05.1640 – 25.10.1642
2 Ks. Wojciech Gusiowicz wikariusz 26.06.1639 – 05.1640
1 Ks. Jan Chugowicz wikariusz 1629 – 06.03 1639

(opracowali księża pracujący w parafii poczynając prawdopodobnie od ks. Albina Uji)

Zmień rozmiar czcionki
Zmień tło