WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Dnia 17 czerwca 2023 roku po około rocznym przygotowaniu w katedrze na Wawelu dwóch naszych lektorów – Andrzej Sadkiewicz oraz Marcin Tomera przyjęło błogosławieństwo na ceremoniarza parafialnego z rąk biskupa Roberta Chrząszcza. Kurs ceremoniarza parafialnego trwa około roku, odbywa się w Centrum Jana Pawła II w Krakowie w formie comiesięcznych, weekendowych zjazdów i obejmuje zarówno przygotowanie teoretyczne z zakresu zaawansowanej wiedzy o Mszy świętej, obsługi mszału czy kalendarza liturgicznego, jak również ćwiczenia praktyczne w formie rekolekcji w czasie ferii zimowych. Nasi kandydaci przyswajając tę wiedzę i prezentując ją już to w postaci zdawania egzaminów bez poprawek czy też napisania krótkiego wypracowania na wybrany temat liturgiczny w sposób rzetelny i gorliwy przygotowali się do pełnienia niełatwej posługi wspomagania naszych duszpasterzy w przygotowywaniu i celebrowaniu liturgii Mszy świętej i nie tylko. Naszym chłopakom serdecznie gratulujemy tym bardziej, że są oni pierwszymi ceremoniarzami parafialnymi wykształconymi na poziomie diecezjalnym w udokumentowanej historii naszej parafii, życząc owocnej i radosnej służby przy ołtarzu Pana Jezusa i zachęcamy kolejnych członków parafialnej Liturgicznej Służby Ołtarza do udziału w tym kursie w następnych latach. Podziękować należy również ich rodzinie i bliskim, którzy wspomagali i motywowali kandydatów do osiągnięcia celu.

Więcej informacji można przeczytać na portalu Archidiecezji Krakowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia całej galerii z wczorajszej uroczystości:

Błogosławieństwo ceremoniarzy parafialnych w katedrze na Wawelu 17.06.2023 r.

lub do wyciągu zdjęć dotyczącego naszych kandydatów.

Opublikowano przez w dniu 18 czerwca 2023 w Liturgiczna Służba Ołtarza, Relacja z wydarzeń