WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Do czwartku codziennie procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Bardzo gorąco dziękuję asystom towarzyszącym naszej modlitwie podczas procesji i polecamy opiekę nad Chrystusem obecnym pośród nas na dalsze dni naszego wędrowania za Nim. Jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała i przygotowanie świętowania tego dnia.
 2. W poniedziałek o godzinie 20:00 „Różaniec w świetle gromnicy” w intencjach o ustanie wojny tuż za naszą granicą i intencji naszej Ojczyzny broniącej naszej suwerenności i wolności w dzisiejszej tzw. „sprawiedliwej” Europie.
 3. We wtorek kolejny WIECZÓR FATIMSKI:
  • rozpoczniemy go godzinkami o godzinie 18:30;
  • o godzinie 19:00 Msza święta;
  • około godziny 19:50 procesja Maryjna;
  • około 20:15 różaniec pokutny;
  • około 21:00 apel Jasnogórski.
  • Serdecznie zapraszamy, jeśli nie na całe to przynajmniej na jeden z elementów tego nabożeństwa. Ono bowiem stanowi naszą odpowiedź na wołanie Najświętszej Maryi Panny wzywającej każdego z nas, by objąć świat modlitewną troską.
 4. Ogłoszenie z zewnątrz: nasza gmina już od dłuższego czasu charakteryzowała się troską o ciężko chorych. W ostatnich tygodniach dużo się zadziało. Powstały pomysły wybudowania dwóch ośrodków opieki nad pokrzywdzonych przez los. I tak:
  • „Medikompleks” prowadzące Hospicjum Domowe Królowej Apostołów wraz z Beskidzką Fundacją pragnie wybudować hospicjum stacjonarne w Wiśniowej. Poświęcenie placu pod budowę będzie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11:00. Zbiórka przy kościele na ten cel z ubiegłego tygodnia wyniosła ok. 10 000zł.
  • I druga inicjatywa: stowarzyszenie „Bądźmy Razem” pragnie stworzyć na terenie Lipnika ośrodek terapii neurologicznej dla ciężko chorych dzieci, młodzieży i dorosłych. Stowarzyszenie to organizuje BAL CHARYTATYWNY nazwany Wianki pod Grodziskiem. Bal ten odbędzie się w sobotę 24.06 w restauracji Grand Panorama, a zysk z balu przeznaczony jest na budowę tego ośrodka.
  • Bliższe dane dotyczące obydwu tych inicjatyw na plakatach na terenie naszej gminy.
 5. Bardzo gorąco dziękujemy dwóm rodzinom zatroskanym  o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. (W poprzednim tygodniu nikomu z rejonu nie udało się dotrzeć do naszej świątyni – bardzo prosimy by jeśli pojawia się jakiś problem zgłosić go parafii trochę wcześniej). Na przyszły tydzień troskę tą powierzamy mieszkańcom Wiśniowej – Flakówka, czyli rodzinom:
  • Bednarczyk 106,
  • Kosałka 700,
  • Konieczny 110,
  • Rokosz 803,
  • Kowalczyk 121,
  • Gil-Górka 419,
  • Jurek 539,
  • Kowalczyk 358,
  • Szczechowicz 691,
  • Rokosz 387.

Opublikowano przez w dniu 11 czerwca 2023 w Ogłoszenia parafialne