WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Bardzo gorąco dziękujemy dzieciom z naszej parafii, które tak licznie gromadziły się na  nabożeństwach majowych w naszej świątyni. Przeszło 20 dzieci nie opuściło ani raz majówki, a 23 opuściło najwyżej 2 lub 3 razy. Niech Matka Boża przyniesie naszym milusińskim i ich najbliższym ogrom łask Bożych na każdą chwilę życia.
 2.  W poniedziałek o godzinie 20:00 „Różaniec w świetle gromnicy” w intencjach: o ustanie wojny tuż za naszą granicą i intencji naszej Ojczyzny tak doświadczanej w dzisiejszych czasach przez wrogów zewnętrznych i tych którzy są na ich usługach, choć w Polsce mieszkają.
 3. Nabożeństwa czerwcowe będą celebrowane po Mszach Świętych: w poniedziałek, wtorek i czwartek po godzinie 7:00. W pozostałe dni po Mszach świętych wieczornych.
 4. W naszej parafii przybyło nam kolejnych dwóch ministrantów (Karol i Błażej), którzy (pewnie jako pierwsi w historii naszej parafii) zostali pobłogosławieni do tej funkcji w Rzymie, podczas naszej parafialnej pielgrzymki. Gratulujemy im i zachęcamy następnych chłopców o wchodzenie w szeregi naszych ministrantów i lektorów.
 5. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy świętej o godzinie 9:00  uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej wioski.
  • Trasa procesji jak w ubiegłym roku.
  • Bardzo gorąco proszę wszelkie asysty procesyjne o wzięcie udziału w tych uroczystościach.
  • Obecność na procesji to nasze wyznanie wiary wobec dzisiejszego świata i jednocześnie zawierzenie Panu Bogu każdego domu, rodziny i każdego z nas.
  • Niech też w oknach naszych domów ukażą się znaki wiary i szacunku do Pana Boga obecnego pośród nas oraz zewnętrznie wyrażona chęć przyjęcia tego Błogosławieństwa na cały rok.
  • Po zakończeniu procesji o godzinie 11:00 będzie celebrowana Msza Święta.
 6. Na przyszły tydzień  troskę o czystość naszej świątyni powierzamy mieszkańcom Wiśniowej: Foszczkówka – Flakówka, czyli rodzinom:
  • Murzyn 568,
  • Jaśkowiec169, 
  • Bardel 538,
  • Tokarz 578,
  • Klemensiewicz 99,
  • Szpilka 688,
  • Bednarczyk 760.

Opublikowano przez w dniu 4 czerwca 2023 w Ogłoszenia parafialne