WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Dnia 29.05.2023 na Mszy świętej o godzinie 17:00 ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Dzień udzielenia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej w naszej parafii przypadł w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W homilii ksiądz Arcybiskup nawiązał do Ewangelii, w której Jezus podczas konania na krzyżu oddał swą matkę Janowi, a on zapewnił jej bezpieczeństwo i dał schronienie. “Ponieważ wasze bierzmowanie przypada w dniu wyjątkowym święta Matki Najświętszej, Matki Kościoła, tym bardziej idąc dalej przez życie, pamiętajcie o roli jaką Ona spełnia z woli samego Chrystusa, umierającego na krzyżu. Jest to życzenie Jezusa, odnoszące się do nas wszystkich. Proście Matkę Najświętszą, byście zawsze byli Jej dobrymi dziećmi, byście jej nigdy nie zasmucali” Serdecznie dziękujemy księdzu Arcybiskupowi za posługę w naszej parafii, a młodzieży i ich rodzinom z serca gratulujemy.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem oraz kazaniem Księdza Arcybiskupa na stronie Archidiecezji Krakowskiej.

Bierzmowanie w parafii św. Marcina w Wiśniowej 29.05.2023 r.

Opublikowano przez w dniu 30 maja 2023 w Relacja z wydarzeń