WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś o godzinie 14:00 dodatkowa Msza Święta na rozpoczęcie sezonu motocyklowego. U stóp Matki Bożej Wiśniowskiej prosić będziemy o bezpieczeństwo na drogach dla wszystkich korzystających z tych pojazdów. Na zakończenie nabożeństwa zostaną poświęcone motocykle i inne pojazdy zabytkowe.
 2. Dziś w Kościele rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Ten tydzień to czas przypomnienia nam, jak ważną księgą dla katolika jest Pismo święte. Czytajmy ją. bo to właśnie tu można odnaleźć receptę na bolączki naszej codzienności.
 3. W poniedziałek o godzinie 20:00 nasz „Różaniec świetle gromnicy”. Prosić będziemy o pokój na Ukrainie, bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny i o opamiętanie dla zdrajców Rzeczypospolitej.
 4. W poniedziałek wspominamy świętego Wojciecha, biskupa i męczennika oraz świętego Jerzego, skutecznie walczącego ze smokiem, który jest symbolem złego ducha.
 5. We wtorek uczcimy świętego Marka Ewangelistę.
 6. W piątek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie rodziców młodzieży przystępującej do Sakramentu bierzmowania.
 7. W sobotę do naszej modlitwy przyzywać będziemy świętą Katarzynę ze Sieny, patronkę Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy prosić Wszechmogącego Boga, by szaleństwo zarządzających naszym kontynentem jak najszybciej się zakończyło.
 8. Składamy serdeczne  „Bóg zapłać” rejonowi sprzątającemu w tym tygodniu naszą świątynię. Na przyszły tydzień powierzamy tę troskę rodzinom z rejonu Wiśniowa – Foszczkówka, tzn. rodziny:
  • Murzyn 729,
  • Murzyn 400,
  • Murzyn 403,
  • Stalmach 368,
  • Murzyn 78,
  • Kaczmarczyk 601.

Opublikowano przez w dniu 24 kwietnia 2023 w Ogłoszenia parafialne