WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Od dziś rozpoczynamy okres wielkanocny, który potrwa do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W tym czasie każdy chrześcijanin ma obowiązek skorzystania z sakramentu pokuty i przyjąć Pana Jezusa w Komunii Świętej. Ten zaś tydzień stanowi szczególny czas Okresu wielkanocnego, bo jest to Oktawa Uroczystości zmartwychwstania Naszego Pana.
  To czas szczególnej radości i chrześcijańskiej dumy z udziału każdego z nas w tajemnicy życia, w którym prawdziwe zwycięstwo odnoszą: dobroć, pokora, prawda i wybaczenie. Pielęgnujmy te cnoty w naszym życiu, bo to one sprawiają, iż świat w którym żyjemy staje się piękniejszym i bardziej wartościowym.
 2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelką formę pomocy naszej wspólnocie w dobrym przeżyciu tych chwil: za wszelkie prace w świątyni i w jej otoczeniu, udział w obrzędach oraz wszelkie wsparcie materialne.
 3. Na ręce księdza proboszcza zostały też przekazane szczególne życzenia dla całej Wiśniowskiej parafii od naszego metropolity księdza Marka Jędraszewskiego: samych błogosławionych i dobrych dni, zdrowia i pokoju ducha i biskupiego błogosławieństwa z zapewnieniem wsparcia modlitewnego.
 4. Dziś nie ma wieczornego „Różańca w świetle gromnicy”.
 5. Składam serdeczne  „Bóg zapłać” rejonowi sprzątającemu naszą świątynię w ubiegłym tygodniu. Na ten tydzień powierzamy tę troskę tym rodzinom z Wiśniowej – Kowalówka, czyli rodziny:
  • Chlipała 225,
  • Kowal 476,
  • Bednarz 547,
  • Dybeł 31,
  • Murzyn 30,
  • Warmuz 287.

Opublikowano przez w dniu 10 kwietnia 2023 w Ogłoszenia parafialne