WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Modlitwa, post, jałmużna to uczynki którymi ubogacamy czas Wielkiego Postu, by z chrześcijańską radością przeżyć wielkanocne święta.
  Mamy do tego okazję, kiedy przeżywamy rekolekcje parafialne, podejmujemy jednodniowy post o chlebie i wodzie.
  W dzisiejszą niedzielę, zwaną Niedzielą Radości – składając ofiarę na tacę uczestniczymy w parafialnej jałmużnie wielkopostnej na rzecz wsparcia narodu ukraińskiego pogrążonego w wojnie, a co za tym idzie w ogromnej biedzie. Wsparcie to popłynie przez krakowski „Caritas”. W czasie dzisiejszej niedzieli modlą się z nami swym śpiewem. wspierają w śpiewie mieszkańcy terenów objętych zawieruchą wojenną.
 2. W poniedziałek o godzinie 20:00 nasz „Różaniec świetle gromnicy”. Prosić będziemy o pokój na Ukrainie i w intencji naszej Ojczyzny poniewieranej przez tych, którzy jej źle życzą – i zarówno wrogów, jak i zdrajców.
 3. W niedziele Wielkiego Postu w naszej świątyni tradycyjnie:
  • o godzinie 15:00 śpiewana Droga Krzyżowa;
  • o godzinie 16:00 Gorzkie żale z kazaniem;
  • o godzinie 16:45 Msza święta.
   NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ o godzinie 18:00!
 4. Nabożeństwa Dróg Krzyżowych w każdy piątek Wielkiego Postu. I tak:
  • o godzinie 7:30 dla dorosłych;
  • o godzinie 17:00 dla dzieci;
  • o godzinie 19:30 dla młodzieży.
 5. Na ołtarzu bocznym są wystawione Caritasowskie Baranki Wielkanocne i puszka na kwiaty do grobu pańskiego.
 6. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To dzień zwany dniem świętości życia, kiedy podejmujemy modlitewny szturm do Pana Boga, prosząc o bezpieczeństwo dla każdego poczętego życia ludzkiego.
 7. Z ogromną radością i dumą spieszymy poinformować, iż nasi lektorzy młodsi odnieśli kolejny sukces sportowy. Wygrali kolejne eliminacje piłkarskie i awansowali (po raz pierwszy w historii naszej parafii) do rozgrywek diecezjalnych. W skład drużyny weszli: Marcin Murzyn, Tomasz Sadkiewicz, Dawid Rokosz, Mateusz Rokosz, Piotr Szczechowicz, Krystian Cygan, Kamil Kus, Bartosz Jamróz. Ci ostatni: Kamil i Bartek byli najlepszymi strzelcami pierwszej i drugiej rundy rozgrywek. Gratulujemy.
 8. Dziś w GOKiSie kiermasz na rzecz ciężko chorej Zosi.
 9. Składam serdeczne  „Bóg zapłać” mieszkańcom całej wsi Wierzbanowa za troskę o czystość naszej świątyni w  ostatnich miesiącach. Na przyszły tydzień powierzamy tę troskę rodzinom z Wiśniowej (zaczniemy od Cyganówki), prosimy więc rodziny: 
  • Kus 33,
  • Murzyn 93a,
  • Kowal 297,
  • Kowal 478,
  • Głąb 188, 
  • Olesiak 542

Opublikowano przez w dniu 19 marca 2023 w Ogłoszenia parafialne