WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. W poniedziałek o godzinie 20:00 nasz „Różaniec w świetle gromnicy”. Tym razem modlić się będziemy wzywając szczególnego wstawiennictwa naszego wielkiego i niekwestionowanego patrona wśród rozumnych ludzi, świętego Jana Pawła II.
  Staniemy przy Nim w naszej modlitwie, bo choć zniewagi i oszczerstwa rzucane w Jego kierunku nie są wstanie umniejszyć świętości, to nasza obecność przy Papieżu i świadectwo naszej wierności Bogu i Kościołowi w tych dniach jest konieczna.
  Warto pamiętać, iż:
  • był to Największy Polak jakiego wydała Polska Ziemia;
  • to o Jego obecność w najdalszych i najbardziej niebezpiecznych zakątkach świata zabiegali wszyscy, którzy szukali ludzkiej i Boskiej pomocy;
  • głoszona przez Niego nauka ewangelii zmieniała świat i ludzi, bo pokazywała drogę prawdy, dobroci, wolności i odpowiedzialności za swe czyny przed Bogiem i historią, na tym i na tamtym świecie;
  • po Jego odejściu do domu Ojca liczne cuda, które za Jego pośrednictwem przyniósł ciężko chorym przekonały Kościół do ogłoszenia Go świętym.
   Rodzi się zaś w każdej myślącej głowie pytanie: kim są ci, którzy odważyli się oceniać i szkalować życie świętego Jana Pawła dwadzieścia lat po jego śmierci, co dobrego w tym świecie dokonali, na czyje zlecenie obrzucają  błotem Tego, do którego – jak mówi polskie przysłowie – do pięt nie dorastają?
   Warto to zapamiętać, bo tak właśnie będzie wyglądała nasza Ojczyzna, jeśli tego typu osoby sięgną kiedykolwiek po władzę. Naród obdarty ze wszelkiej świętości i dumy, bohaterowie nazwani złoczyńcami, a bandyci , zdrajcy i błazny pokazywani jako wzory. Prawdziwi Polacy z kartkami: na mięso, jajko, benzynę, bilet na samolot, a nawet bieliznę, za to z plastikowym pieniądzem, który nie będzie nic wart, jak ktoś władny przyciśnie tylko jeden guzik. A od czego należy zacząć, jak słyszymy: od zakazu spowiedzi dla dzieci i od powrotu religii do sal parafialnych. To kolejne kłamstwo: są bowiem przygotowywane przepisy unijne dla sanepidów i nadzorów budowlanych uniemożliwiające powrót młodzieży i dzieci do salek, które parafie posiadają. Zresztą o umiejętności utrudniania życia przez urzędnicze interpretacje tzw. „unijnych praw” przekonał się chyba każdy z nas. Nie o takiej Ojczyźnie mówił nam święty Jan Paweł, nie o taką Ojczyznę dla nas się modlił. Niech Jego duch ciągle będzie w nas, byśmy wszyscy wciąż byli zdrowym drzewem, byśmy umieli przeciwstawić się złu i wydać ewangeliczne owoce.
 2. W niedziele Wielkiego Postu w naszej świątyni tradycyjnie:
  • o godzinie 15:00 śpiewana Droga Krzyżowa;
  • o godzinie 16:00 Gorzkie żale z kazaniem;
  • o godzinie 16:45 Msza święta.
   NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ o godzinie 18:00!
 3. Nabożeństwa Dróg Krzyżowych w każdy piątek Wielkiego Postu. I tak:
  • o godzinie 7:30 dla dorosłych;
  • o godzinie 17:00 dla dzieci;
  • o godzinie 19:30 dla młodzieży.
 4. Na ołtarzu bocznym są wystawione Caritasowskie Baranki Wielkanocne i puszka na kwiaty do grobu pańskiego.
 5. W najbliższą sobotę o godzinie 20:00 zapraszamy na Wieczór Adoracji poprowadzony przez starszą scholę „Autobus do Nieba”.
 6. W minionym tygodniu Pan Bóg wezwał do siebie naszego parafianina Jana Bajera, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…
 7. W przyszłym tygodniu przypada III niedziela miesiąca. W okresie Wielkiego Postu ofiara z III niedzieli niech stanie się jałmużną wielkopostną na rzecz wsparcia narodu ukraińskiego pogrążonego w wojnie. To trzeci uczynek pokutny (po modlitwie rekolekcyjnej i poście), do którego wzywał nas Pan Jezus w Środę Popielcową.
 8. Składam serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom całej wsi Wierzbanowa za troskę o czystość naszej świątyni w ostatnich miesiącach. Na przyszły tydzień powierzamy tę troskę tym rodzinom z Wierzbanowej, którzy nie mieli możliwości przyjść ze swoim rejonem, a chcieliby się włączyć w troskę o piękno naszej świątyni.

Opublikowano przez w dniu 12 marca 2023 w Ogłoszenia parafialne