WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Warto pamiętać, iż:

  1. był to Największy Polak jakiego wydała Polska Ziemia;
  2. to o Jego obecność w najdalszych i najbardziej niebezpiecznych zakątkach świata zabiegali wszyscy, którzy szukali ludzkiej i Boskiej pomocy;
  3. głoszona przez Niego nauka ewangelii zmieniała świat i ludzi, bo pokazywała drogę prawdy, dobroci, wolności i odpowiedzialności za swe czyny przed Bogiem i historią, na tym i na tamtym świecie;
  4. po Jego odejściu do domu Ojca liczne cuda, które za Jego pośrednictwem przyniósł ciężko chorym przekonały Kościół do ogłoszenia Go świętym.

Rodzi się zaś w każdej myślącej głowie pytanie: kim są ci, którzy odważyli się oceniać i szkalować życie świętego Jana Pawła dwadzieścia lat po jego śmierci, co dobrego w tym świecie dokonali, na czyje zlecenie obrzucają  błotem Tego, do którego – jak mówi polskie przysłowie – do pięt nie dorastają?

Warto to zapamiętać, bo tak właśnie będzie wyglądała nasza Ojczyzna, jeśli tego typu osoby sięgną kiedykolwiek po władzę.

Naród obdarty ze wszelkiej świętości i dumy, bohaterowie nazwani złoczyńcami, a bandyci , zdrajcy i błazny pokazywani jako wzory. Prawdziwi Polacy z kartkami: na mięso, jajko, benzynę, bilet na samolot, a nawet bieliznę, za to z plastikowym pieniądzem, który nie będzie nic wart, jak ktoś władny przyciśnie tylko jeden guzik.

A od czego należy zacząć, jak słyszymy: od zakazu spowiedzi dla dzieci i od powrotu religii do sal parafialnych. To kolejne kłamstwo: są bowiem przygotowywane przepisy unijne dla sanepidów i nadzorów budowlanych uniemożliwiające powrót młodzieży i dzieci do salek, które parafie posiadają.

Zresztą o umiejętności utrudniania życia przez urzędnicze interpretacje tzw. „unijnych praw” przekonał się chyba każdy z nas.

Nie o takiej Ojczyźnie mówił nam święty Jan Paweł, nie o taką Ojczyznę dla nas się modlił. Niech Jego duch ciągle będzie w nas, byśmy wszyscy wciąż byli zdrowym drzewem, byśmy umieli przeciwstawić się złu i wydać ewangeliczne owoce.

Opublikowano przez w dniu 12 marca 2023 w Inne