WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Z pewnością zauważyliście, iż od dłuższego czasu nie ma tu przy ołtarzu Księdza kanonika Wacława. Zmogła go choroba cukrzycowa. Po dwutygodniowym pobycie w szpitalu w Szczyrzycu (gdzie otoczony był ogromną troską personelu, za co serdecznie dziękujemy) ksiądz Kanonik został skierowany na dalsze leczenie Krakowie. Na czas leczenia ksiądz Wacław będzie mieszkał w domu księży chorych w Swoszowicach. Otoczmy go naszą modlitwą i życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.
 2. Z kolędowych sugestii, a jednocześnie związanych z nieobecnością księdza Kanonika w naszej Parafii: pragniemy poinformować, iż jeśli z jakiegoś powodu ktoś z Was nie wyspowiadałby się przed Mszą świętą czy podczas jej trwania, prosimy o podejście do zakrystii po Mszy świętej i bez jakiegokolwiek skrępowania poprosić o tę posługę – po tu jesteśmy i chcemy Wam w tym posługiwać. Na miarę naszych możliwości powrócimy do konfesjonału by wyspowiadać i udzielić Komunii świętej wszystkim pragnącym z tych Sakramentów skorzystać.
 3. Pragniemy także poinformować, iż w każdą niedzielę i każde obowiązujące święto odprawiana jest Msza święta w intencji parafian. By nie blokować intencji dla wiernych, ksiądz proboszcz prosi o odprawienie tych Mszy świętych w różnych z zgromadzeniach zakonnych.
  Od jutra wracamy do naszego Różańca w intencji naszej Ojczyzny i o ustanie wojny na Ukrainie. Różaniec tradycyjnie o godzinie 20:00.
 4. W przeprowadzonym w ubiegłą niedzielę kiermaszu dla naszej parafianki Martyny organizatorzy zebrali 12 700 zł. Wraz z Martynką, jej rodzicami i organizatorami składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom za otwarte serce.
 5. W piątek na Mszy świętej wieczornej spotykają się wszyscy kandydaci do sakramentu bierzmowania. Pozostałe ogłoszenia dla kandydatów na Mszy świętej.
 6. W piątek o godzinie 19:30 spotkanie z Radą parafialną.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św o godz 11:00 zapraszamy chłopców pragnących zostać ministrantami do wpisania się na listę kandydatów.
 8. W ostatnim czasie Bóg odwołał do wieczności naszego parafianina Józefa Mutę, a także pochodzącą z naszej wspólnoty Annę Zielińską.  Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
 9. Z naszych spraw gospodarczych:
  • jak zauważyliście w naszej świątyni pojawił się nowy konfesjonał. Dzięki staraniom naszego rodaka księdza Michała Wilkosza został on sprowadzony z Niemiec. Nasi fachowcy zaś odnowili go i dostosowali do możliwości zainstalowania go w naszej świątyni. Z jednej strony penitenci mają możliwość wejścia do wnętrza i zamknięcia za sobą drzwi, by łatwiej zachować prywatność  podczas spowiedzi. Bardzo gorąco dziękujemy księdzu Michałowi, jak również ofiarodawcom.
  • Trwają też prace remontowe naszej plebanii. Gorąco dziękujemy za wszystkie gesty życzliwości i wszelką pomoc.
 10. Składam także serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom Wierzbanowej za troskę o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzamy tę troskę kolejnemu rejonowi z Wierzbanowej, a więc rodzinom:
  • Piąstka 20a,
  • Postrożny 108,
  • Karpiel 101,
  • Dudzik 177,
  • Hebda 170,
  • Hebda Wiśniowa 135.

Opublikowano przez w dniu 12 lutego 2023 w Ogłoszenia parafialne