WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. W minionym tygodniu zakończyła się w naszej parafii  wizyta duszpasterska od wieków w Polsce zwana kolędą. Przez ten miesiąc:
  • nawiedziliśmy z Bożym błogosławieństwem około 940 domów naszej wspólnoty  parafialnej. I tak:
   • w Kobielniku w 120 domach mieszka blisko 420 parafian;
   • w Poznachowicach Dolnych w ponad 120 domach mieszka 470 naszych parafian;
   • w Wierzbanowej pobłogosławiliśmy 160 rodzin gdzie mieszka przeszło 600 parafian;
   • w Wiśniowej zaś w 530 rodzinach mieszka około 1400 naszych Parafian.
  • W sumie więc nasza parafia liczy około 3350 wiernych.
  • W tym roku, jak zauważyliście, tworzyliśmy nowe rejony kolędowe, by dostosować je do naszych obowiązków w pracy przy parafii i szkole. Nie zawsze też zbyt precyzyjnie potrafiliśmy je nazwać i czasem rodziły się niedomówienia i pytania. Za to serdecznie przepraszamy.
  • Bardzo gorąco dziękuję pani Sołtys i panom Sołtysom i Radzie Parafialnej, którzy wprost wzorowo poprowadzili nas przez swoje wsie. Tam, gdzie sami próbowaliśmy inaczej wychodziło o wiele gorzej.
   Jeśli Pan Bóg pozwoli i będziemy żyć w dalszych latach będziemy o tyle mądrzejsi.
   Pragniemy wyrazić ogromne „Bóg Zapłać” wszystkim parafianom, którzy otworzyli drzwi swych domów: za wszelką życzliwość, za niejednokrotnie długie oczekiwania, za wspólną modlitwę i poświęcony nam czas. To świadectwo żywej wiary, która pielęgnowana jest w waszych domach. 
   Bardzo gorąco dziękujemy za szczere rozmowy, uwagi i sugestie nad którymi się pochylimy, czy to w naszym gronie kapłańskim, czy podczas spotkań rady parafialnej. Dziękujemy za wszelkie poczęstunki, podwózki i za ogromną ofiarność. Część ofiar przekazujemy na ręce naszego arcybiskupa na wsparcie budowy nowych świątyń, a  także na domy księży chorych i kształcenie nowych kapłanów.
   Dziękujemy także za otwarte serca w imieniu naszego pana organisty i wszystkich ministrantów. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro.
 2. Wracamy też do normalnego rytmu pracy w naszej parafii zarówno w kancelarii jak i konfesjonale!
 3. Jutro uczcimy świętych męczenników Pawła Mikę i jego towarzyszy.
 4. W sobotę przypada święto Najświętszej Marii Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w grocie Massabieljskiej, gdzie wzywała wszystkich do pokuty i modlitwy. Do dziś Lourdes jest jednym z największych i najbardziej znanych Sanktuariów Maryjnych, gdzie Matka Boża potwierdza prawdziwość swych objawień licznymi znakami.
 5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom Wierzbanowej za troskę o czystość naszej świątyni w  minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzamy tę troskę kolejnemu rejonowi z Wierzbanowej  a więc rodzinom:
  • Dominik 147,
  • Bielenin 112,
  • Stalmach 9,
  • Kowalczyk 154,
  • Banach 98,
  • Dominik 20.

Opublikowano przez w dniu 5 lutego 2023 w Ogłoszenia parafialne