WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dzisiejsza niedziela jest zwana Niedzielą Słowa Bożego. Przypomina  nam o konieczności odkrywania Pana Boga i Jego tajemnic przez lekturę Pisma świętego. Czytanie Pisma świętego, zwłaszcza Nowego Testamentu, poszerza naszą wiedzę religijną i umacnia wiarę. Cieszymy się obecnością tej świętej księgi w Waszych domach, co widać w czasie wizyty duszpasterskiej i życzymy by jej lektura była źródłem mocy na każdy dzień.
 2. W styczniu przez okres kolędowy kancelaria czynna tylko(!) po rannych Mszach Świętych.
 3. W tym tygodniu:
  • we wtorek – do naszej modlitwy będziemy przyzywać świętego Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy;
  • w środę wspomnimy dzień nawrócenia świętego Pawła, który z bardzo złego człowieka stał się gorliwym wyznawcą Chrystusa. Złożył swoje życie jako niezłomny świadek boskiego Mistrza i Jego nauki;
  • w czwartek świętych biskupów Tytusa i Tymoteusza – współpracowników świętego Pawła;
  • w sobotę zaś świętego Tomasza z Akwinu prezbitera i Doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych teologów w historii chrześcijaństwa.

   Nasza Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła blisko 13.000 zł.
 4. Składam serdeczne  „Bóg zapłać” mieszkańcom Wierzbanowej za troskę o czystość naszej świątyni w  minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzamy tę troskę kolejnemu rejonowi z Wierzbanowej, a więc rodzinom:
  • Mazan 145,
  • Galia 166,
  • Szewczyk 160,
  • Murzyn 11,
  • Dominik 111.

Opublikowano przez w dniu 22 stycznia 2023 w Ogłoszenia parafialne