WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Po dwóch latach przerwy wizyty kolędowej w Waszych domach od jutra rozpoczynamy czas odwiedzin duszpasterskich z kapłańskim błogosławieństwem. W związku z zaistniałą sytuacją, iż obydwaj z księdzem Marcinem nie mamy żadnych doświadczeń w tej dziedzinie, na terenie naszej parafii zajdzie troszkę zmian zamierzonych i niezamierzonych w tej posłudze:

  1. przybyło sporo nowych domów na naszych szlakach. Dlatego rejony kolędowe ulegną częściowej zmianie;
  2. marzylibyśmy o tym, by w waszych domach spotkać się z całą rodziną, ale wtedy musielibyśmy być wszędzie między godziną 15:30 a 19:30, co jest niemożliwe. Dlatego kolędowa wizyta będzie niejednokrotnie trwać cały dzień;
  3. po rozmowie z panem organistą zdecydowaliśmy, iż pan Stanisław nie będzie kapłanom towarzyszył w czasie naszej drogi. Ponieważ przy okazji kolędy swoimi ofiarami wynagradzaliście ogromny trud codziennej pracy naszego mistrza i Jego gotowość do posługi, proponujemy, iż jeden z ministrantów towarzyszący księdzu będzie nosił puszkę na ofiary dla pana organisty, gdzie będziemy te ofiary składać, a potem przekażemy to na Jego ręce. Pamiętajmy o wdzięczności dla pana Stanisława za jego trud i ciężką pracę w czasie, gdy większość z nas może odpoczywać;
  4. ponieważ nie znamy dotychczasowych tras kolędowych, prosimy, by na zakończenie nawiedzenia domu wskazać księdzu sąsiadów, do których powinien się udać. Prosimy więc w tym roku o szczególną cierpliwość, wyrozumiałość, pomoc i poradę. Wszelkie wasze sugestie przemyślimy, by je uwzględnić w następnym roku;
  5. jeśli jest to możliwe, prosimy o podwiezienie nas do pierwszego domu, bo nie bardzo wiemy, gdzie to jest.

Opublikowano przez w dniu 26 grudnia 2022 w Ogłoszenia