WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Rozpoczynamy drugi tydzień adwentu. Msze święte roratnie w naszej parafii celebrowane będą codziennie w tygodniu o godzinie 18:00, a w niedziele zaś o godzinie 7:00.
 2. W poniedziałek o godzinie 20:00 różaniec w świetle gromnicy w intencji o ustanie wojny na Ukrainie i w intencji naszej Ojczyzny.
 3. We wtorek wspomnienie świętej Łucji, dziewicy i męczennicy. To dzień, w którym przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. Modlimy się za wszystkich Polaków prześladowanych i pomordowanych w tamtych czasach. Terror, więzienia, zwalnianie z pracy, puste półki – taki los zgotowali naszej Ojczyźnie i polskim rodzinom ci, którzy idąc ramię w ramię z obcym mocarstwem, dla własnych korzyści zdecydowali się na zdradę własnego narodu.
 4. W środę uczcimy świętego Jana od Krzyża, mistyka i doktora Kościoła.
 5. Dziś przed naszą świątynią odbywa się kiermasz świąteczny organizowany przez stowarzyszenia hospicyjnego „Bądźmy Razem” i jak co roku cały dochód jest przeznaczony na podopiecznych.
 6. Dotarły do nas świece miłości świece „Caritas” na wigilijny stół. Ofiary tu składane wspierają Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i Najbiedniejszym. U siostry zakrystianki można nabyć poświęcone opłatki.
 7. Serdecznie prosimy o zgłaszanie w tym tygodniu chorych, którzy nie są wstanie dotrzeć do naszej świątyni, a pragną skorzystać z świątecznej spowiedzi i Komunii świętej. Odwiedziny chorych w przyszłym tygodniu.
 8. Wczoraj odbył się piłkarski turniej ministrantów naszego dekanatu. Nasi ministranci spisali się bardzo dobrze, a jedna z wiekowych grup zakwalifikowała się do rozgrywek diecezjalnych. Gratulujemy.
 9. Składam serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom Wierzbanowej za troskę o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzamy tę troskę mieszkańcom Wierzbanowej rejon XI, tj. rodziny:
  • Murzyn 109,
  • Pracuch 190,
  • Dominik 1,
  • Cap 76,
  • Rokosz 87,
  • Ptak 216.

Opublikowano przez w dniu 11 grudnia 2022 w Ogłoszenia parafialne