WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa. Niech ta modlitwa chroni ich przed złym walczącym dziś o ich dusze 
 2. Jutro w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.
 3. W poniedziałek o godzinie 20:00 różaniec w świetle gromnicy z prośbą o pokój na Ukrainie i w intencji naszej Ojczyzny.
 4. We wtorek uczcimy świętą Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii: panu organiście, scholi starszej i młodszej składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. 
 5. Różaniec za zmarłych z wypominek miesięcznych celebrujemy o godzinie 17:30 przed Mszami wieczornymi.
 6. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem.
 7. W czwartek wspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich z XIX wieku.
 8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” druhom strażakom z Wierzbanowej za wyczyszczenie rynien przy dzwonnicy i kościele.
 9. Mieszkańcom z dyżurnego rejonu z Wierzbanowej składamy gorące podziękowania za troskę o czystość w naszej świątyni w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzamy tę troskę mieszkańcom Wierzbanowej rejon VIII tzn. rodziny:
  • Opoka 71,
  • Kowal 96,
  • Dominik 183,
  • Grabowski 152,
  • Żmudzki 142,
  • Kuc 163.

Opublikowano przez w dniu 20 listopada 2022 w Ogłoszenia parafialne