WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. W poniedziałek od godziny 16:00 w naszej świątyni spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych.
 2. Jutro ostatnie nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:00. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
 3. We wtorek 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godzinie 7:00, 9:00 i 11:00. Nie ma Mszy Świętej o godzinie 18:00!
  • O godzinie 14:00 odprawimy nieszpory za zmarłych po czym wyruszymy na cmentarz w tradycyjnej procesji, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Procesję zakończymy Mszą Świętą celebrowaną przy kaplicy cmentarnej około godziny 15:00.
  • o godzinie 19:00 młodzież GOKiSu poprowadzi różaniec za zmarłych. Serdecznie zapraszamy.
  • Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.
  • Musimy także zadbać o czystość miejsca świętego jakim jest cmentarz. W ubiegłym roku dzięki waszym ofiarom i trosce naszego grabarza, pana Krzysztofa i jego ekipie w dużym stopniu nam się to udało.
   Byśmy mogli to powtórzyć i w nadchodzącym roku przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestowali na ten cel na cmentarzu w najbliższą niedzielę i w uroczystość Wszystkich świętych. Za wszelkie ofiary serdeczne „Bóg Zapłać”.
 4. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – DZIEŃ ZADUSZNY. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00. W tym dniu każdy kapłan może odprawić 3 Msze święte za zmarłych.
 5. Od 1 do 8 listopada przypadają dni wyjątkowe. Można bowiem uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych i przyjęcie Komunii świętej. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  Przez te dni będziemy codziennie odprawiać Mszę Świętą wieczorną o godzinie 18:00, a o godzinie 17:30 będziemy odmawiać różaniec za zmarłych z wypominkami listopadowymi.
 6. Najbliższy czwartek i piątek, są pierwszym pierwszymi w tym miesiącu, spowiedź od godziny 16:30.
 7. W piątek uczcimy świętego Karola Boromeusza, biskupa Mediolanu, reformatora Kościoła, organizatora pierwszych seminariów duchownych, Człowieka o wielkiej wrażliwości na los ubogich.
  I tu mamy dwie pozytywne informacje z życia Kościoła Krakowskiego:
  • w tym roku do naszego seminarium krakowskiego wstąpiło 16 nowych kandydatów, a więc więcej niż w poprzednich latach.  I my w naszej parafii modlimy się gorąco za naszych trzech kleryków;
  • po podliczeniu wszystkich, którzy podjęli katechizację w szkołach podstawowych i średnich w tym roku szkolnym, w naszej diecezji objętych jest katechizacją 83% procent młodzieży i dzieci.
   Jakże inna to liczba od tej, która jest podawana prywatnych mediach. Dzieje się tak, mimo wielkiej nagonki wrogów Kościoła (inspirowanych przez niektóre partie polityczne) na katechezę w naszych szkołach.
 8. W przyszłą niedzielę, pierwszą w tym miesiącu, zapraszamy dzieci na Mszę Świętą z ich szczególnym udziałem na godzinę 11:00.
 9. Składam ogromne podziękowania blisko 50 osobowej grupie parafian z Wiśniowej za uczestnictwo w piątkowym sprzątaniu obejścia naszej świątyni i parku przykościelnego. Niech Dobry Bóg wynagrodzi wasz trud i poświęcony czas.
 10. Składam gorące podziękowanie panu Andrzejowi Rokoszowi za wykonaną pracę i ofiarowany materiał w ramach zabezpieczenia rowu w parku przykościelnym.
 11. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Józefę Kulig. Polecajmy jej duszę miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu a nasz Panie…
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzinom sprzątającym naszą świątynię w ubiegłym tym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzamy tę troskę mieszkańcom Wierzbanowej, rejon V tzn.:  
  • Konieczny 134,
  • Jamróz 134,
  • Konieczny 144,
  • Kaczmarczyk144,
  • Kowalczyk 164,
  • Jania 58.

Opublikowano przez w dniu 30 października 2022 w Ogłoszenia parafialne