WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś we wspólnocie Kościoła obchodzona jest Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. To okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny, a także modlitewnego wsparcia wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich – wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii.
 2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godzinę 17:30.
 3. W piątek przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Apostołowie Ci to świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.
 4. Zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej w tym miesiącu troska o porządek wokół naszej świątyni przypada na Wiśniową. W imieniu pana Sołtysa wsi i własnym, serdecznie zapraszam mieszkańców tego sołectwa na piątek od godziny 13:00.
 5. Z naszych planów na przyszłość: pragnę poinformować, iż około 15 maja przyszłego roku z naszej parafii wyruszy 9-cio dniowa pielgrzymka do Włoch. W planach jest Rzym, Padwa, Monte Casino i Asyż i grób o. Pio. W tym roku cena wahała się około kwoty 500 €. Osoby zainteresowane zapraszam do zapisywania się w zakrystii lub w kancelarii.
 6. Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej modlitewnej pamięci o zmarłych. To czas, kiedy możemy uzyskać odpusty za naszych zmarłych i pomóc im osiągnąć szczęśliwość wieczną. Nie zmarnujmy tego miesiąca.
  W naszej wspólnocie przez cały miesiąc przed wieczornymi Mszami świętymi będziemy odmawiać różaniec za zmarłych i modlitewnie wyczytywać dusze zmarłych z wypominków listopadowych (zwanych także jednorazowymi). Na tę listę wpisujemy:
  • dusze bliskich, którzy odeszli od nas przed laty,
  • dusze naszych dalszych krewnych, powinowatych,
  • przyjaciół i znajomych.
   To Ci, o których chcemy pamiętać w modlitewnym, listopadowym wołaniu Kościoła, w którym sami starajmy się uczestniczyć. Do modlitwy w wypominkach całorocznych zapisujemy dusze najbliższych zmarłych.
 7. Z naszych spraw gospodarczych: w minionym tygodniu udało się nam zainstalować prąd w kaplicy na cmentarzu.
 8. Składam serdeczne „Bóg zapłać” osobom troszczącym się o czystość naszej świątyni na przyszły tydzień powierzam tę troskę mieszkańcom Wierzbanowej rejon IV:
  • Tokarz 217,
  • Pietrzak 148,
  • Konieczny 29,
  • Kowalczyk 21,
  • Serafin 21,
  • Rokosz 28.

Opublikowano przez w dniu 23 października 2022 w Ogłoszenia parafialne