WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


  1. Dziś we wspólnocie Kościoła obchodzona jest Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. To okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny, a także modlitewnego wsparcia wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich – wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii.
  2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godzinę 17:30.
  3. W piątek przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Apostołowie Ci to świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.
  4. Zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej w tym miesiącu troska o porządek wokół naszej świątyni przypada na Wiśniową. W imieniu pana Sołtysa wsi i własnym, serdecznie zapraszam mieszkańców tego sołectwa na piątek od godziny 13:00.
  5. Z naszych planów na przyszłość: pragnę poinformować, iż około 15 maja przyszłego roku z naszej parafii wyruszy 9-cio dniowa pielgrzymka do Włoch. W planach jest Rzym, Padwa, Monte Casino i Asyż i grób o. Pio. W tym roku cena wahała się około kwoty 500 €. Osoby zainteresowane zapraszam do zapisywania się w zakrystii lub w kancelarii.
  6. Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej modlitewnej pamięci o zmarłych. To czas, kiedy możemy uzyskać odpusty za naszych zmarłych i pomóc im osiągnąć szczęśliwość wieczną. Nie zmarnujmy tego miesiąca.
    W naszej wspólnocie przez cały miesiąc przed wieczornymi Mszami świętymi będziemy odmawiać różaniec za zmarłych i modlitewnie wyczytywać dusze zmarłych z wypominków listopadowych (zwanych także jednorazowymi). Na tę listę wpisujemy:
    • dusze bliskich, którzy odeszli od nas przed laty,
    • dusze naszych dalszych krewnych, powinowatych,
    • przyjaciół i znajomych.
      To Ci, o których chcemy pamiętać w modlitewnym, listopadowym wołaniu Kościoła, w którym sami starajmy się uczestniczyć. Do modlitwy w wypominkach całorocznych zapisujemy dusze najbliższych zmarłych.
  7. Z naszych spraw gospodarczych: w minionym tygodniu udało się nam zainstalować prąd w kaplicy na cmentarzu.
  8. Składam serdeczne „Bóg zapłać” osobom troszczącym się o czystość naszej świątyni na przyszły tydzień powierzam tę troskę mieszkańcom Wierzbanowej rejon IV:
    • Tokarz 217,
    • Pietrzak 148,
    • Konieczny 29,
    • Kowalczyk 21,
    • Serafin 21,
    • Rokosz 28.

Opublikowano przez w dniu 23 października 2022 w Ogłoszenia parafialne