WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożą opiekę dla całej naszej ojczyzny.
  • Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, często zwaną żywym pomnikiem świętego Jana Pawła w świecie. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
  • Witamy w naszej świątyni księdza Krzysztofa ze zgromadzenia księży misjonarzy, który przybliżył nam wartość medalika Niepokalanej Panienki.
 2. Dziś w naszej świątyni o godzinie 14:00 Msza święta za zmarłych Hospicjum Domowego Królowej Apostołów oraz Beskidzkiej fundacji Hospicyjnej.
 3. W poniedziałek uczcimy świętego Ignacego z Antiochii – biskupa i męczennika za wiarę.
 4. We wtorek patronować nam będzie święty Łukasz, współpracownik świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia.
 5. W czwartek naszą modlitwę poprowadzi święty Jan z Kęt, prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich.
 6. W sobotę, 22 października, swoje święto patronalne ma święty Jan Paweł II. Tego dnia przypada również śmierć sługi Bożego, kardynała Augusta Hlonda – Prymasa Polski. Jemu zawdzięczamy powstanie zgromadzenia zakonnego pod nazwą Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Zadaniem tego zgromadzenia zakonnego jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.
 7. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godzinę 17:30.
 8. Z naszych spraw gospodarczych:
  • Zmierzamy do ukończenia prac przy pomniku pomordowanych podczas pacyfikacji. Bardzo gorąco dziękujemy paniom z Koła Gospodyń z Wiśniowej za obsadzenie mogiły kwiatami, których nie dostarczono nam jeszcze w odpowiedniej ilości.
  • Zostało też podłączone dodatkowe oświetlenie wnętrza naszej bogato ozdobionej świątyni.
 9. W minionym tygodniu przeszedł do wieczności nasz parafianin śp. Stanisław Kus. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 13:00, polecajmy go Miłosierdziu Bożemu: …Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
 10. W zakrystii przyjmujemy na wypominki:
  • roczne w których modlimy się zamarłych w ostatnim czasie i najbliższych z rodziny;
  • listopadowe, w których polecamy dalszych krewnych i tych którzy odeszli od nas przed laty.
 11. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinom troszczącym się o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzam tę troskę mieszkańcom Wierzbanowej z rodzin z rejonu III tj.:
  • Błachut 209,
  • Błachut 85,
  • Jasek 44,
  • Łacny 116,
  • Konieczny 48,
  • Zając 127,
  • Łacny 130.

Opublikowano przez w dniu 16 października 2022 w Ogłoszenia parafialne