WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godzinę 17:30.
 2. W czwartek uczcimy błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera z Zakonu Kapucynów, gorliwego duszpasterza, założyciela wielu wspólnot zakonnych.
 3. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czwartek podczas Mszy Świętej wieczornej oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.
 4. W sobotę modlić się będziemy wraz ze świętą Teresą od Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach. Święta Teresa od Jezusa – dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.
 5. W sobotę o godzinie 20:00 w naszej świątyni przeżyjemy wieczór adoracji, którą tradycyjnie poprowadzi starsza schola. Serdecznie zapraszamy.
 6. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
 7. W niedzielę też będziemy gościć ojca ze Zgromadzenia księży Misjonarzy, który przybliży nam potrzebę kultu medalika Niepokalanej Panienki.
 8. W ostatnim tygodniu przeszła do wiecznej ojczyzny nasza parafianka śp. Kazimiera Murzyn z Poznachowic Dolnych. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 14:00. Polecajmy Ją miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 9. Składam serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom troszczącym się o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzamy tę troskę rodzinom Wierzbanowej rejon II:
  • Tokarz 62,
  • Bogacz 62,
  • Mazan 54,
  • Woś 206,
  • Łacny 95,
  • Szurek 46.

Opublikowano przez w dniu 9 października 2022 w Ogłoszenia parafialne