WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godzinie 17:30.
  Dzieci uczestniczące w nabożeństwie różańcowym zabierają sobie naklejanki na plansze Maryjne.
  Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.
  Każdy kto odmawia jedną część różańca może zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać.
  W związku odmawianym codziennie różańcem nie będziemy odmawiać „Różańca świetle gromnicy” w poniedziałki o godzinie 20:00.
 2. We wtorek modlić się będziemy ze świętym Franciszkiem z Asyżu, założycielem zakonu franciszkańskiego, misjonarzem i mistykiem chrześcijańskim.
  To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
 3. W środę, będziemy wspominać świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
 4. Czwartek będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Spowiedź od godziny 16:30.
  Po Mszy świętej wieczornej zmianka Tajemnic Żywego Różańca.
 5. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 16:30.
 6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom Kobielnika za troskę o naszą świątynię zarówno wewnątrz, jak również w obejściu naszego Kościoła.
  W dniu wczorajszym przeszło 20 parafian z Kobielnika wykorzystało okienko pogodowe: zatroszczyło się o porządek wokół świątyni, jak również w naszym przykościelnym parku. Niech dobry Bóg wszystko dobro wynagrodzi.
  Na przyszły tydzień powierzam troskę o czystość naszej świątyni mieszkańcom Wierzbanowej rejon I tzn. rodziny:
  • Cygan 51,
  • Majka 36,
  • Zięba 103,
  • Pala 68,
  • Cygal 83,
  • Pazdur 92.

Opublikowano przez w dniu 2 października 2022 w Ogłoszenia parafialne