WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. W poniedziałek o godzinie 20:00 „Różaniec w świetle gromnicy” w intencjach o ustanie wojny na Ukrainie i w Intencji poniewieranej Polski.
 2. We wtorek będziemy się modlić ze świętym Wincentym a Paulo, prezbiterem, założycielem Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek). Jest on patron dzieł miłosierdzia.
 3. W środę zaś uczcimy świętego Wacława, czeskiego księcia, męczennika za wiarę. Dziś jest on patronem Czech.
 4. W czwartek, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to Boży posłańcy, którzy realizowali szczególne zadania w historii zbawienia. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
 5. W piątek w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
 6. W piątek na godzinę 19:30 zapraszam Radę Parafialną na spotkanie na plebanii.
 7. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godzinie 17:30. Po odmówionym różańcu będzie codziennie Msza święta.
  W naszej świątyni nabożeństwo to poprowadzą dzieci, które będą także kompletować sobie naklejki potwierdzające ich obecność. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby odmawiały różaniec w domu.
 8. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji.
 9. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy i wierności Panu Bogu w każdym szarym studenckim dniu, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.
 10. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca.
  • po Mszy Świętej o godzinie 9:00 tradycyjna procesja Różańcowa do ołtarzy. W tym dniu po południu nie będzie nabożeństwa różańcowego;
  • na Mszę Świętą o godzinie 11:00 zapraszamy dzieci na modlitwę przez nich prowadzoną. Dzieci Komunijne przyprowadzają swoje Babcie.
 11. Z naszych spraw gospodarczych:
  • w minionym tygodniu dotarł do nas zrobiony plan cmentarza. Można go zobaczyć w gablocie przed Kościołem a także na naszej stronie internetowej.
  • Wykonaliśmy też nową instalację grzewczą na naszej plebanii.
  • Składamy ogromne podziękowania za wasze wsparcie w formie składki inwestycyjnej, która wyniosła ok. 20 000 zł.
 12. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszej świątyni kolejnym rodzinom sprzątającym. Na przyszły tydzień powierzam tę troskę ostatniej grupie z Kobielnika, tzn. tym, którzy nie zostali wyczytani lub nie mieli możliwości włączenia się w swój rejon.
 13. W najbliższą sobotę przypada „dyżur” wsi Kobielnik na sprzątanie wokół Kościoła – serdecznie zapraszamy.

Opublikowano przez w dniu 25 września 2022 w Ogłoszenia parafialne