WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.
 2. Dziś przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
 3. W poniedziałek obchodzimy kolejną rocznicę pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika dokonanej przez niemieckiego okupanta.
  Jeśli warunki pogodowe pozwolą, Msza Święta odprawiona zostanie na cmentarzu (w pobliżu grobu pomordowanych) o godzinie 8:00.
  Serdecznie zapraszamy rodziny pomordowanych i wszystkich naszych parafian do wspólnej modlitwy, by pamięć o zmarłych uświadomiła nam, jak wiele kosztuje wolność i niepodległość Ojczyzny. Nie wolno nam nigdy tego zaprzepaścić. Nie wolno nam też o tym zapomnieć. Niewinna krew naszych przodków woła i wołać będzie do Pana Boga, nie o zemstę czy karę Bożą dla oprawców, ale mądrość dla Polskiego narodu, który nie może za żadne skarby, stanowiska czy obietnice sprzedać swojej Ojczyzny i wiary.
 4. We wtorek do naszej modlitwy przyzywać będziemy Świętych: Andrzeja, prezbitera, Pawła i ich towarzyszy, męczenników koreańskich z XIX wieku.
 5. W środę uczcimy zaś świętego Mateusza Apostoła i Ewangelistę.
 6. W piątek będziemy obchodzili wspomnienie świętego Ojca Pio. To włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w Eucharystii. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.
 7. Sołtys i rada sołecka wsi Kobielnik zapraszają na zebranie wiejskie w najbliższy piątek o godzinie 19:15 w strażnicy.
 8. Z naszych spraw gospodarczych:
  • w minionym tygodniu udało się nam częściowo uporządkować – wyrównać nasz stary cmentarz na „Markówce”. Bardzo dziękuję naszemu parafianinowi za wielogodzinną pracę ciężkim sprzętem ofiarowaną w darze naszej parafii.
  • został także odnowiony grób – pomnik pomordowanych w czasie pacyfikacji zgodnie z przygotowanym nowym projektem zagospodarowania terenu i zatwierdzonym przez odpowiednie instytucje. Zostały założone nowe elementy granitowe i kamienne.
   • Posadziliśmy biało czerwone róże i astry symbolizujące siłę życia.
   • Nie udało się nam posadzić pozostałej roślinności, a i zasadzonym trzeba dać trochę czasu by właściwie się rozwinęła i pełniła tam należytą funkcję.
   • Zostały też wymienione wszystkie z 79 brzozowych krzyży symbolizujących Każdą z osób zamordowanych
  • Bardzo gorąco dziękujemy osobom pomagającym w tym dziele: panu Jackowi Węglarzowi, Markowi Pilchowi, Danucie Tokarz, a nade wszystko dziękuję panu Krzysztofowi Kowalowi, który dwoił się i troił, żeby na czas wykonać zaplanowane prace.
  • Został także zakupiony lakier na odnowienie zewnętrznej elewacji naszej świątyni.
  • Naprawiona została ścieżka przy drodze krzyżowej, a schody przy wejściu od strony parku zostały artystycznie odrestaurowane – ogromne podziękowania naszym parafianom.
 9. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzam te troskę mieszkańcom Kobielnika rejon XVI tzn. rodziny:
  • Irzyk 51,
  • Zając 3,
  • Bednarz 16,
  • Irzyk 54,
  • Hujdus 2,
  • Kosek 177,
  • Dominik 22.
 10. W minionym tygodniu odszedł do domu Ojca nasz parafianin śp. Stanisław Borowiec, w dniu wczorajszym zaś zmarła śp. Zofia Murzyn z Kobielnika, której pogrzeb będzie jutro o godzinie 16:00. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Opublikowano przez w dniu 18 września 2022 w Ogłoszenia parafialne