WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.
 2. Dzisiaj przypada także kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.
 3. We wtorek uczcimy świętego Jana Chryzostoma, biskupa Konstantynopola, wybitnego kaznodzieję, doktora Kościoła.
 4. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem.
 5. W czwartek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.
 6. W piątek do naszej modlitwy będziemy przyzywać świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,
 7. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
  W sobotę w naszej świątyni o godzinie 20:00 wieczór adoracji prowadzonej przez starszą scholę. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.
 9. W przyszłą niedzielę tradycyjnie odprawimy Mszę Świętą na księżej Górze. około godziny 15:00. Wspólne wyjście od kościoła o godzinie 14:00.
 10. Z naszych spraw gospodarczych:
  • w minionym tygodniu udało się wykonać drogę (przez plebański las) prowadzącą do naszego starego cmentarza na „Markówce”. Bardzo dziękuję naszym parafianom, którzy w ekspresowym tempie i z ogromną fachowością dokonali tego dzieła.
  • został wykonany kolejny krok porządkujący dokumentację naszego parafialnego cmentarza, i tak:
   • cały cmentarz został podzielony na 12 kwater, wkrótce zostaną one opisane na miejscu;
   • dokonany też został spis wszystkich grobów znajdujących się na naszym cmentarzu z nazwiskami zmarłych, opisem danego grobu i jego   położenia (na cmentarzu jest przeszło 4.500 grobów). By utrzymać taki porządek, wszelkiego rodzaju zmiany grobów na nagrobki czy grobowce prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
    W najbliższym czasie przy bramie wejściowej do cmentarza pojawi się duży   i dokładny plan tego miejsca do wglądu dla zainteresowanych. 
  • bardzo także dziękujmy naszym parafianom za ogromny odzew w sprawie brzóz na nowe krzyże dla pomordowanych w pacyfikacji. Mamy już ich wystarczającą ilość. Za wszelką pomoc ofiary serdecznie dziękujemy.
 11. W miejscowości Zwardoń koło Żywca została zbudowana transgraniczna droga krzyżowa prowadząca przez teren Polski i Słowacji o długości 12 km. W najbliższą sobotę wierni z okolic wraz z pielgrzymami ruszają na jej szlak. Chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w tej formie modlitwy ksiądz proboszcz zaprasza na wspólną pielgrzymkę do Zwardonia. Wyjazd o godzinie 5:30. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.  
 12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności naszego parafianina Stanisława Jaska. Niech miłosierny Bóg wprowadzi go do raju, aby razem ze Świętymi mógł Go wielbić na wieki. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…
 13. Składam serdeczne Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzam te troskę mieszkańcom Kobielnika – rejon XV tzn. rodziny:
  • Dróżdż 74,
  • Dutkowski 201,
  • Szymoniak 83,
  • Szymoniak 61,
  • Twardosz 160,
  • Twardosz 78.

Opublikowano przez w dniu 11 września 2022 w Ogłoszenia parafialne