WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. W poniedziałek o godzinie 20:00 Różaniec świetle gromnicy w intencji: o ustanie wojny na Ukrainie i naszej poniewieranej Ojczyzny.
 2. W środę na godzinę 19:00 zapraszamy rodziców dzieci Pierwszokomunijnych na spotkanie w salce na plebanii.
 3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.
 4. W przyszłą niedzielę o godzinie 11:00 Msza Święta ze szczególnym udziałem dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci szkoły podstawowej, szczególnie z III klas.
 5. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Będziemy kontynuować parafialne „dzieła” z poprzednich lat.
  Serdecznie więc zapraszamy chłopców naszej parafii do wstępowania w szeregi ministrantów i lektorów, a dziewczęta do zasilenia pięknie śpiewającej scholi w naszej świątyni. Bliższe dane dotyczące ministrantów można zdobyć u księdza Marcina, a zaś odnośnie scholki – u siostry Urszuli.
 6. W ostatnim czasie Urząd Gminy Wiśniowa utwardził i wybrukował parking przy naszym cmentarzu. Bardzo gorąco dziękujemy p. Wójtowi za pomysł i wykonanie i sfinansowanie całego dzieła.
  • W naszej świątyni został częściowo odnowiony nasz największy pająk – żyrandol. Za wszelką pomoc składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Trwa również praca nad mogiłą zbiorową ofiar pacyfikacji. Pragniemy odnowić brzozowe krzyże nagrobne, częściowo spróchniałe. Mamy problem ze zdobyciem materiału tzn. brzozowych pali o grubości od 6 do 8 cm (chodzi o średnicę) i długości około 1 m. Jeśli ktoś miałby możliwość zdobycia takich pali brzozowych, choćby na 2-3 krzyże, prosimy o dostarczenie ich na plebanię jak najszybciej.
 7. Składam serdeczne Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu, na ten tydzień powierzam tę troskę mieszkańcom Kobielnika rejon XIV tzn. rodziny:
  • Marek 123,
  • Majda- Dróżdż 24,
  • Kus 11a,
  • Jamróz 183,
  • Radoń 212,
  • Kaczmarczyk-Wysocki 8.

Opublikowano przez w dniu 4 września 2022 w Ogłoszenia parafialne