WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś ostatnia niedziela wakacji. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków.
 2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas, za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
 3. W dniu dzisiejszym witamy w naszej wspólnocie ks. Marcina Chołodniuka, który na mocy decyzji ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego został wikariuszem w naszej parafii. Ksiądz Marcin pochodzi z Zakopanego, w maju tego roku przyjął święcenia kapłańskie (a więc, „jeszcze pachnie olejami namaszczenia kapłańskiego”). Nasza parafia jest Jego pierwszym wikariatem. Życzymy Mu dużo zdrowia i sił, a także radości z życia kapłańskiego pośród nas.
  A jako kapłani bardzo prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w pierwszych miesiącach naszej wspólnej posługi pośród Was.
 4. Jutro w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
  Wieczorem o godzinie 20:00 tradycyjny różaniec w świetle gromnicy o ustanie wojny na Ukrainie i w intencji naszej Ojczyzny.
 5. W czwartek, I września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godzinie 8:00 Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.
  Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy wszystkie dzieci i naszą młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny do Spowiedzi świętej. Nie sposób piękniej zaczynać kolejnego etapu życia, jak będąc przyjaźni z Panem Jezusem.
  • Spowiedź zarówno w pierwszy czwartek jak i w pierwszy piątek od godziny 16:00. Zapraszamy także młodzież szkół średnich;
  • Po wieczornej Mszy Świętej zmianka tajemnic różańcowych.
 7. W sobotę uczcimy świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 8. W minionym tygodniu podczas składki inwestycyjnej zebraliśmy 23.600 zł. Z całego serca wszystkim ofiarodawcom składamy gorące Bóg zapłać.
 9. We wrześniu planowaliśmy pielgrzymkę do sanktuariów Dolnego Śląska. W związku z zbyt małym zainteresowaniem (zgłosiło się ok. 15 osób) jesteśmy zmuszeni do jej odwołania. W późniejszym terminie zaproponujemy może inne miejsce lub krótszy czas pielgrzymowania.
 10. Bardzo gorąco dziękuję licznej grupie naszych parafian z Poznachowic Dolnych, którzy w ramach w ramach dyżuru swojej wioski, w dniu wczorajszym wysprzątali teren wokół naszej świątyni i w przykościelnym parku.
 11. Z naszych spraw gospodarczych minionym tygodniu udało się nam:
  • poprawić instalację odgromową naszej świątyni, uwzględniając obecne wymogi przeciw pożarowe;
  • przygotować mieszkanie dla nowego wikariusza.
 12. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinom troszczącym się o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu, na przyszły tydzień polecamy tę troskę mieszkańcom Kobielnika rejon XIII tzn. rodziny:
  • Murzyn 10,
  • Murzyn 117,
  • Majda 157,
  • Rokosz 30,
  • Grzesiak 4,
  • Murzyn 52.

Opublikowano przez w dniu 28 sierpnia 2022 w Ogłoszenia parafialne