WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. W poniedziałek o 20:00 „Różaniec w świetle gromnicy” w intencji o pokój na Ukrainie i w intencji naszej poniewieranej Ojczyzny.
 2. We wtorek, 23 decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
 3. W środę, będziemy przyzywać do naszej modlitwy świętego Bartłomieja, Apostoła w Biblii zwanego Natanaelem. Był ewangelizatorem Indii i Armenii.
 4. W piątek przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani.
 5. W sobotę naszą modlitwę poprowadzi święta Monika, matka Świętego Augustyna.
  W sobotę od godziny 8:00 zapraszamy mieszkańców Poznachowic Dolnych do jesiennych porządków wokół świątyni i przykościelnym parku.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędą się Gminne Dożynki. Rozpoczniemy je Mszą Świętą o godzinie 13:00.
  Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu i ludziom za tegorocznego owoce błogosławieństwa Bożego i ludzkiej pracy.
 7. Kochani z ogromnym bólem muszę poinformować naszą wspólnotę, iż czas tegorocznych wakacji przyniósł naszej parafii ogromne straty osobowe. Na mocy decyzji przełożonych zarówno zakonnych jak diecezjalnych siostra Bernadetta jak również ksiądz Piotr zostali przeniesieni do pracy duszpasterskiej na inne placówki. Wszyscy widzieliśmy owoce ich duszpasterskiej pracy, zaangażowania, trudu i poświęcenia. Mimo moich (i nie tylko moich) usilnych starań by przełożeni zmienili zdanie – nie udało się. W tym tygodniu chcielibyśmy jako wspólnota podziękować im za ich pracę pośród nas. Siostrze Bernadetcie podziękujemy na Mszy Świętej wieczornej o 18:00 w środę, a księdzu Piotrowi w sobotę również na Mszy Świętej o 18:00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 8. Składam serdeczne Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu rodzinom z Kobielnika, na przyszły tydzień powierzam te troskę rejonowi XII z tej samej wioski tj.:
  • Tokarz-Łacny 181,
  • Tokarz Józef 122,
  • Knapczyk 54,
  • Murzyn 55,
  • Twardosz 70,
  • Sukta 73.

Opublikowano przez w dniu 22 sierpnia 2022 w Ogłoszenia parafialne