WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. W najbliższy poniedziałek będziemy wspominać świętego Dominika prezbitera, założyciela zakonu dominikańskiego;
 2. O godzinie 20:00 różaniec w świetle gromnicy w intencji naszej ukochanej Ojczyzny gnębionej przez wrogów naszego narodu i o ustanie strasznej wojny na Ukrainie
 3. We wtorek naszą modlitwę poprowadzi świętej Teresa Benedykta od Krzyża dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;
 4. W środę uczcimy świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku.
 5. W czwartek zaś Kościół wspomina świętą Klarę, dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.
 6. W sobotę o godzinie 20:00 kolejny Wieczór Adoracji. Zapraszamy na chwilę uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie
 7. W dniu dzisiejszym zbieramy podpisy wspierającą nową ustawę w Polskim ustawodawstwie zatytułowaną: „W obronie chrześcijan” Serdecznie prosimy wsparcie tych, którzy widząc nowe zagrożenie w naszej Ojczyźnie chcą przeciwdziałać.
 8. Z naszych spraw gospodarczych:
  • w dniu wczorajszym z grupą około 40 osób dokończyliśmy karczowania naszego byłego cmentarza. Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym z całej parafii za zaangażowanie, poświęcony czas. Sponsorom dziękujemy za przygotowaną posiłek i zakupione napoje.
  • Dusze naszych przodków po raz drugi zadbały, żeby nie było zbyt gorąco ani nas nie zmoczyło. W najbliższym czasie zostanie zrobiona niezależna „ścieżkę” do tego świętego miejsca i poczynimy tam dalsze prace pielęgnacyjne.
  • został wykonany przegląd instalacji elektrycznej naszej świątyni oraz nowy podłącz energii elektrycznej do kościoła, który spełnia warunki dzisiejszych wymogów przeciwpożarowych.
  • zainstalowane zostało także w naszej świątyni nowe połączenie alarmu pożarowego bezpośrednio do naszej Ochotniczej Straży Pożarowej w Wiśniowej pozwalające ominąć wzbudzające się czasem fałszywe alarmy docierające do powiatowej Straży Zawodowej i narażające ich na niepotrzebne i kosztowne przyjazdy.
 9. Składam serdeczne Bóg zapłać osobom sprzątającym naszą świątynię w tym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzamy te troskę rodzinom z Kobielnika rej X:
  • rodziny Cap 65,
  • Bednarz 28,
  • Bednarz 87,
  • Dróżdż 192,
  • Tokarz 118,
  • Twardosz 86.

Opublikowano przez w dniu 7 sierpnia 2022 w Ogłoszenia parafialne