WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Trwa czas wakacyjny. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.
 2. Jutro, w poniedziałek będziemy obchodzili święto świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
 3. Jutro także przypada wspomnienie świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Uroczyste błogosławieństwo pojazdów będzie w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej.
  W poniedziałek o godzinie 20:00 Różaniec w świetle gromnicy w intencji o ustanie wojny na Ukrainie i w intencji naszej Ojczyzny.
 4. We wtorek, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
 5. W piątek zaś uczcimy Świętych: Martę, Marię i Łazarza, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.
 6. Z naszych spraw gospodarczych w minionym tygodniu:
  • została zainstalowana nowa kuta poręcz przy schodach od strony parku;
  • wzmocnione także i zabezpieczone zostały poręcze od strony dzwonnicy.
   Serdeczne „Bóg zapłać” za pomysł i wykonane dzieła, złożone w formie daru dla naszej wspólnoty;
  • w dniu wczorajszym mieszkańcy Wierzbanowej zadbali o porządek w naszym przykościelnym parku. Ogromne podziękowania dla Pani sołtys wraz blisko 30-osobową grupą naszych parafian z tej wsi;
  • w najbliższą sobotę (jeśli warunki pogodowe pozwolą) chcielibyśmy uporządkować miejsce starego cmentarza cholerycznego na Markówce, gdzie najprawdopodobniej znajdował się nasz stary, pierwszy kościół parafialny. Prace porządkowe rozpoczniemy o godzinie 8:00. Serdecznie zapraszamy do pomocy.
 7. W minionym tygodniu nasza składka inwestycyjna wyniosła ok. 20.000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność i życzliwość wszystkim parafianom.
 8. Trwają zapisy na naszą wrześniową parafialną pielgrzymkę do Sanktuariów Dolnego Śląska.
 9. Składam gorące podziękowania rodzinom troszczącym się o czystość naszej świątyni i jej obejścia, a na przyszły tydzień powierzam tę troskę mieszkańcom Kobielnika rejon VIII tj.:
  • Skowronek 36,
  • Murzyn 15,
  • Ślósarz 18,
  • Szynal 66,
  • Weszka 19,
  • Weszka-Sczypkowski 46.

Opublikowano przez w dniu 25 lipca 2022 w Ogłoszenia parafialne