WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą modlitwę, aby umacniać więź ze Zbawicielem. 
 2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
 3. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.
 4. W poniedziałek o 20:00 „różaniec w świetle gromnicy” w intencji naszej Ojczyzny z prośbą o ustanie wojny na Ukrainie.
 5. We wtorek uczcimy świętego Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, misjonarza Prus z X wieku chrześcijaństwa.
 6. W środę modlić się będziemy ze świętymi polskimi pustelnikami: świętym Andrzejem Świeradem i Benedyktem, którzy życie swoje poświęcili pokucie i surowej ascezie.
 7. W piątek patronować nam będzie święty Bonawentura, franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.
 8. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W ten sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.
 9. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. Zapraszamy serdeczniej na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela.
 10. Składam serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom troszczącym się o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzam tę troskę mieszkańcom Kobielnika rejon VI tzn. rodziny:
  • Małecka 67,
  • Dudzik 34,
  • Weszka 115,
  • Tokarz 180,
  • Tokarz 164,
  • Obajtek 79,
  • Kowal 230.

Opublikowano przez w dniu 10 lipca 2022 w Ogłoszenia parafialne