WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Rozpoczęliśmy czas wakacji i zasłużonych urlopów. Pamiętajmy, że i w tym czasie niedziela jest DNIEM PAŃSKIM, który jako katolicy musimy szanować i z dumą dawać świadectwo naszej wiary wszędzie, gdzie będziemy.
  W tym także czasie często nawiedzamy groby naszych bliskich. Bardzo prosimy o zadbanie o wygląd grobów naszych najbliższych i ich najbliższego otoczenia. To wyraz naszej wiary szacunku do zmarłych.
 2. W poniedziałek różaniec w świetle gromnicy w intencji o ustanie wojny i w intencji naszej Ojczyzny.
 3. W najbliższy wtorek uczcimy świętego Ireneusza, biskupa i męczennika.
 4. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. I choć dziś nie jest to święto obowiązujące w sumieniu zapraszamy – kto tylko może – do tradycyjnego świętowania tego dnia. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00. Jest to święto naszego księdza Piotra, Jego imieniny. Na Mszy świętej o godzinie 18:00 otoczymy Go naszą wspólną modlitwą.
 5. Do czwartku włącznie będziemy odprawiać nabożeństwo czerwcowe.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i czwartek przed I piątkiem. Spowiedź święta zarówno w czwartek jak i w piątek od godziny 17:00.
 7. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. O godzinie 11:00 Msza Święta dla dzieci.
 8. Ochotnicza Straż pożarna z Wierzbanowej w najbliższą sobotę 2 lipca będzie obchodzić 55-lecie istnienia i przekazanie nowego sztandaru. Początek uroczystości Mszą świętą o godzinie 15:00.
 9. Z naszych spraw gospodarczych:
  • w minionym tygodniu udało się nam zbudować nowy chodnik między plebanią a naszą świątynią;
  • gorące podziękowania za pomoc w różnej formie podczas budowania blisko 60 metrowego chodnika;
  • w składce inwestycyjnej zebraliśmy w minioną niedzielę zebraliśmy prawie 30.000 zł. Z całego serca dziękuję za ogromną ofiarność, życzliwość i zaufanie tak wielu z naszych parafian.
  • Bóg zapłać członkom Kółka Rolniczego za dar w kwocie 5.000 zł złożony na potrzeby naszej parafii.
  • ciągle trwają prace nad planem naszego cmentarza i remontem naszych organów kościelnych.
 10. Dziś przed kościołem kiermasz ciast z którego dochód przeznaczony jest na bardzo droga operację dla młodego człowieka z Dobczyc.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzinom troszczącym się o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Na nadchodzący tydzień serdecznie zapraszam Rodziny:
  • Cap 48,
  • Bajer 25,
  • Radoń 9,
  • Bardel 1,
  • Basista 75.

Opublikowano przez w dniu 27 czerwca 2022 w Ogłoszenia