WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Jutro, w poniedziałek, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
  Wieczorem o godzinie 20:00 różaniec w świetle gromnicy w intencjach o ustanie wojny i w intencji naszej Ojczyzny.
 2. We wtorek uczcimy świętego Alojzego Gonzagę, jezuitę z XVI wieku, patrona młodzieży studiującej.
 3. W czwartek przypada Dzień Ojca. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
 4. Przez cały tydzień trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała, którą podkreślamy uroczystą procesją wokół kościoła na zakończenie Mszy świętej wieczornej, połączonej z nabożeństwem czerwcowym. W czwartek tradycyjnie kończymy świąteczne uroczystości procesją i słodkimi upominkami dla dzieci.
 5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godzinie 8:00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
 7. W piątek o godzinie 19:30 spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się kiermasz ciast z którego ofiary są przeznaczone na bardzo drogą operację chorego młodzieńca z Dobczyc.
 9. Stowarzyszenie „Bądźmy Razem” szuka działki pod budowę ośrodka rehabilitacji neurologicznej. Informacje prosimy kierować do Pani Prezes Ewy Urbaniak-Dudzik lub do kancelarii parafialnej w Lipniku.
 10. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinom sprzątającym naszą świątynię w minionym tygodniu, na przyszły tydzień powierzam tę troskę rodzinom z Kobielnika rejon III tzn.:
  • Knapczyk 82,
  • Tokarz 47,
  • Tokarz 72,
  • Murzyn 60,
  • Burkat 80,
  • Kuchnia 44.

Opublikowano przez w dniu 19 czerwca 2022 w Ogłoszenia parafialne