WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś, w uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 2. W poniedziałek wspominamy świętego Antoniego z Padwy, kapłana, franciszkanina i doktora Kościoła, wybitnego kaznodzieję, patrona osób i rzeczy zaginionych.
  W poniedziałek o godzinie 20:00 „różaniec świetle gromnicy” o ustanie wojny na Ukrainie i w intencji naszej Ojczyzny.
 3. W środę uczcimy błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika, zamordowanego w obozie w Dachau.
 4. W czwartek, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Jest to święto obowiązujące w sumieniu każdego katolika. Msze Święte w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godzinie 9:00 uroczysta procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem drogami naszej wsi do czterech ołtarzy. Jej trasa ulegnie pewnej modyfikacji. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału wszystkich parafian, a szczególnie wszelkich asyst: niosących feretrony, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci I Komunijne, drużyny strażackie.
  Po zakończeniu procesji będzie Msza Święta z godziny 11:00.
 5. W piątek do naszej modlitwy będziemy przyzywać świętego Alberta Chmielowskiego, zakonnika, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.
 6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej.
 7. W sobotę o godzinie 20:00 kolejny wieczór adoracji. Serdecznie zapraszamy na chwile modlitwy i wyciszenia.
 8. Rodzice tegorocznych dzieci Komunijnych złożyli dar obrusów na ławki dla dzieci, które po raz pierwszy będą przyjmowały Pana Jezusa do swych serc. Serdeczne „Bóg zapłać”.
 9. W przyszłą niedzielę przypada III niedziela miesiąca. Ofiara na tacę jest przeznaczona na cale inwestycyjne naszej parafii.
 10. 10.W minionym tygodniu zasnęła w Chrystusie nasza parafianka Barbara Puchała. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…
 11. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinom troszczącym się o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu, na przyszły tydzień powierzam tę troskę mieszkańcom Kobielnika rejon II:
  • Obajtek 14,
  • Myszogląd 62,
  • Tokarz –Fijał 39,
  • Kus 186,
  • Bednarz 85,
  • Szynal 149,
  • Tokarz 189.

Opublikowano przez w dniu 12 czerwca 2022 w Ogłoszenia parafialne