WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, popularnie zwane „Zielonymi Świętami” Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Niech Duch Święty i nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie. To dzień powstania wspólnoty Kościoła a święto to należy do trzech najważniejszych świat w roku liturgicznym.
 2. W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To drugi dzień Zielonych Świąt. I choć w naszych czasach nie jest to święto obowiązujące w sumieniu, serdecznie zapraszam do uczczenia Maryi, która została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Msze święte w tym dniu o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00.
  Wieczorem o godzinie 20:00 „Różaniec w świetle gromnicy” w intencjach o ustanie wojny na Ukrainie i w intencji naszej Ojczyzny.
 3. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę wspominamy świętą Jadwigę, królową, orędowniczkę pokoju, patronkę życia małżeńskiego i rodzinnego.
 5. W czwartek zaś przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej rano lub wieczorem. Serdecznie zapraszamy.
 7. W sobotę uczcimy Świętego Barnabę męczennika, współpracownika świętego Pawła. Święty Barnaba jest orędownikiem w kłótniach i sporach.
 8. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
 9. Z naszych spraw gospodarczych: w tym tygodniu udało się nam wymienić kolejną partię okien w naszej plebanii. Za wszelkie wsparcie, ofiary i życzliwość serdeczne „Bóg Zapłać”.
  Bardzo gorąco dziękuje naszym parafiankom za przygotowanie stołu odpustowego dla księży, którzy przybyli do nas, by z nami świętować.
 10. Serdeczne Bóg zapłać rodzinom troszczącym się o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzam tą troskę rodzinom Kobielnika – rejon I:
  • Twardosz-Osiecka 26,
  • Bednarz 27,
  • Murzyn 45,
  • Twardosz 181,
  • Romanowski 172.

Opublikowano przez w dniu 5 czerwca 2022 w Ogłoszenia parafialne