WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii przeżywamy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli nasz odpust ku czci Pani Wiśniowskiej.
  W dniu dzisiejszym majówka rozpocznie się o godzinie 17:00, którą poprowadzą dzieci naszej parafii i przy okazji zagrają na instrumentach kilka pieśni Maryjnych.
 2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej.
 3. W poniedziałek o godzinie 20:00 Różaniec w świetle gromnicy w intencji: o ustanie wojny na Ukrainie i w intencji naszej Ojczyzny.
 4. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Zapraszamy dzieci i prosimy, by przyniosły w darze Matce Bożej tablice z naklejkami Maryjnymi. We wtorek o godzinie 20:00 starsza schola zaśpiewa majówkę na placu rajskim. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu uczcimy świętego Justyna, chrześcijańskiego apologetę i męczennik za wiarę.
 6. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej, albo wieczorem, a jeśli Msza święta jest celebrowana tylko rano, to nabożeństwo będzie po Mszy świętej o godzinie 7:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca:
  • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godziny 17:00. Po Mszy Świętej zmianka tajemnic różańcowych;
  • w piątek spowiedź od godziny 17:00, a nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa jak w ciągu całego tygodnia po Mszy świętej. W tym dniu modlić się będziemy ze świętym Karolem Lwanga i jego dwunastu towarzyszami. Byli to męczennicy z Ugandy w Afryce z XIX wieku.
 8. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Ponieważ to I niedziela miesiąca, o godzinie 11 Msza Święta ze szczególnym udziałem naszych dzieci.
 9. Z naszych spraw gospodarczych: w tym tygodniu udało się nam:
  • otworzyć toaletę przy kościele w starej dzwonnicy. Z części gospodarczej (gdzie dotychczas znajdowały się wiadra, ścierki, grabki itd.) został wyłączony fragment pozwalający na stworzenie miejsca koniecznego dla każdego z nas;
   • toaleta będzie czynna podczas nabożeństw w naszej świątyni;
   • bardzo bym prosił by zachować tam czystość, a o posprzątanie tego miejsca proszę grupy rejony troszczące cotygodniowo się o czystość świątyni;
  • zostały oświetlone schody pod starą dzwonnicą. Bóg zapłać za pomysł, zakupienie i zainstalowanie tychże lamp;
  • rozpoczął się gruntowny remont naszych organów, który potrwa około 3 miesięcy. Przez jakiś miesiąc chór nie będzie dostępny dla modlących się, by nie zniszczyć delikatnych elementów organowych. Przepraszamy tych, którzy mieli tam stałe miejsce modlitwy, prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość, a my będziemy zabiegać, by jak najszybciej to miejsce było na powrót udostępnione. Na czas remontu zostały wypożyczone organy elektroniczne;
  • Bardzo gorąco dziękuję grupie parafian z Wiśniowej (kierowanych przez pana sołtysa) za zrobienie porządków przedodpustowych wokół kościoła i plebanii;
  • również gorąco dziękuję panu Krzysztofowi za uporządkowanie naszego cmentarza na nasze parafialne święto.
   Bardzo gorąco dziękuję panu Janowi Polakowi za przegląd i unowocześnienie zakupionej kosiarki parafialno-cmentarnej i tym wszystkim, którzy swoją anonimową często pomocą, zaangażowaniem i ofiarami wspierają nasze dzieła wspólnoty parafialnej.
 10. Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom troszczącym się o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzam tę troskę mieszkańcom Poznachowic Dolnych rejon XIII:
  • Handziuk 145,
  • Murzyn 151,
  • Murzyn 90,
  • Marek 71,
  • Murzyn 74,
  • Majka 70,
  • Dudzik 75,
  • Dudzik 73,
  • Kowalczyk – Wiśniowa 109,
  • Wrońscy – Wiśniowa 264.

Opublikowano przez w dniu 29 maja 2022 w Ogłoszenia parafialne