WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godzinie 17:30.
 2. Jutro początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
  W tym dniu uczcimy świętego Filipa Nereusza, rzymskiego kapłana, wielkiego wychowawcę dzieci i młodzieży
  Wieczorem o godzinie 20:00 „różaniec w świetle gromnicy” w intencji o ustanie wojny i intencji naszej Ojczyzny.
 3. We wtorek, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
 4. W czwartek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 5. W piątek po Mszy Świętej rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  W piątek na godzinę 15:00 pan sołtys Wiśniowej wraz z księdzem proboszczem  zaprasza mieszkańców sołectwa Wiśniowa wokół świątyni na sprzątanie przed odpustem. W następnych miesiącach zaprosimy następne sołectwa w naszej wspólnoty parafialnej.
 6. W sobotę przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.
 7. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  My zaś świętujemy odpust w naszej wspólnocie ku czci Matki Bożej Wiśniowskiej – Pośredniczki Wszelkich Łask. Zapraszamy, kto może, na sumę odpustową o godzinie 11:00. Tradycyjnie zapraszamy do uroczystej procesji wszystkich mogących uświetnić tę uroczystość: panie od feretronów (jeśli jest to możliwe to w strojach regionalnych, gromadząc się przy niesionych obrazach), nasze straże ochotnicze, żywy różaniec, młodzież i dzieci.
 8. W minionym tygodniu udało się nam:
  • wykonać nowy granitowy podest pod chrzcielnicę by podkreślić ogromne znaczenie chrzcielnicy i tego sakramentu w życiu człowieka.
   Nie przez przypadek szatan z tym właśnie sakramentem próbuje w naszych czasach w szczególny sposób walczyć nawet wśród już ochrzczonych.
   Bardzo gorąco dziękuję za materiał i  wykonaną pracę  złożoną w formie daru p. Jackowi Węglarzowi.
  • został też wykonany przyłącz wody i kanalizacji do naszej dzwonnicy. Również bardzo gorące podziękowania panu Grzegorzowi Bednarczykowi za dar pracy przy wykonywanych dziełach.
  • przedstawiciele młodzieży dokonali naprawy i upiększenia wejścia do naszej salki parafialnej. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. W minionym niedzielę podczas składki inwestycyjnej zebraliśmy około 20.000 zł. Z serca gorąco dziękuję wszystkim ofiarodawcom za każdy grosz, otwarte serce i pomoc w dokonywanych dziełach tych większych i mniejszych dla dobra naszej wspólnoty. Niech dobry Bóg wszystkim to wynagrodzi.
 10. Składam, serdeczne Bóg zapłać troskę o czystość naszego kościoła w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień proszę o to rodziny z Poznachowic Dolnych rejon XII, to znaczy:
  • Żaba 124,
  • Pichórz 137,
  • Irzyk 68,
  • Szymoniak 69,
  • Klikuszewski 121,
  • Murzyn 151,
  • Murzyn 141,
  • Domanik 76,
  • Murzyn 140,
  • Murzyn 81.

Opublikowano przez w dniu 22 maja 2022 w Ogłoszenia parafialne