WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Od dziś, zgodnie z tradycją, w kościołach zasłaniane są krzyże.
 2. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w wielki poniedziałek przez cały dzień.
 3. W wielki wtorek odwiedzimy obłożnie chorych w naszej parafii, udzielając im Sakramentu chorych. Chętnych prosimy zgłosić w zakrystii.
 4. W najbliższy poniedziałek o godzinie 20:00 odmówimy „różaniec w świetle gromnicy” w intencji o ustanie wojny na Ukrainie i w intencji naszej Ojczyzny.
 5. W czwartek o godzinie 19:00 zapraszamy rodziców dzieci I Komunijnych na spotkanie organizacyjne do salki na plebanii.
 6. W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godzinie 7:30, 16:00 dla dzieci i 19:00. Tradycyjnie jest to noc, podczas której w całej naszej Ojczyźnie ruszają tzw. Ekstremalne Drogi Krzyżowe. W naszej parafii po Mszy Świętej wieczornej (o około 18:30) wyruszy taka mini ekstremalna i wspólna droga krzyżowa na Księżą Górę, którą zakończy apel Jasnogórski na szczycie góry. Trzeba się mocno ubrać oraz wziąć ze sobą wygodne buty i latarkę.
 7. W najbliższą sobotę od godziny 9:00 zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania (pewnie wraz z nimi) na wspólne sprzątanie kościoła.
 8. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godzinie 11:00. Gromadzimy się przed Mszą Świętą na Placu Rajskim  – tam dokonamy poświęcenia palm i w uroczystej procesji wejdziemy do naszej świątyni.
  Po Mszy konkurs palm organizowany przez GOKiS. Regulamin na tablicy ogłoszeń.
  W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
 9. W przyszła niedzielę przy kościele odbędzie się kiermasz świąteczny organizowany przez fundację „Bądźmy Razem”. Dochód przeznaczony jest na potrzeby najbiedniejszych.
 10. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.
 11. Z naszych spraw gospodarczych – W tym tygodniu udało się nam:
  • zakupić krzesła do naszej salki dla młodzieży,
  • wykonać 15 nowych ławek dla dzieci komunijnych,
  • zainstalować kilka nowych okien na plebanii, które zostały  zafundowane przez pracowników instalujących nowe okna z  Kobielnika  pracujących w firnie „Justa”,
  • został zakończony główny remont naszej, a właściwie waszej plebanii.
   Ogromne podziękowania p. Markowi Pilchowi za okazaną pomoc.
   Bardzo gorąco dziękujemy paniom pomagającym  w sprzątaniu plebanii po pracach remontowych.
  • podczas prac remontowych zostało przygotowane na plebanii mieszkanie dla uchodźców z Ukrainy i zgłoszone do naszych władz gminnych.
  • zostały też omalowane ławki, które na dniach ustawimy przed kościołem.
   Gorąco dziękuje całej ekipie która rok rocznie troszczy się o schowanie na zimę, zabezpieczenie i ponowne ustawienie.
   Bardzo gorąco dziękujmy za wszelką pomoc i ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. 
 12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Zbigniewa Pala. Niech Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „…wieczne odpoczywanie racz Mu da Panie…”
 13. Nasi sołtysi poszczególnych wiosek zwracają się (w imieniu księdza Proboszcza) z wielka prośbą do seniorów (mężczyzn) naszej parafii  o szczególny udział w nabożeństwie w Wielki Czwartek. Bardzo prosimy by nie odmawiać tej prośbie.
 14. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim troszczącym się o czystość naszej świątyni w tym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzam te troskę mieszkańcom Poznachowic Dolnych rejon VI:
  • Jasek 107,
  • Kaczmarczyk 50,
  • Piech 87,
  • Murzyn 80,
  • Grzybacz 156,
  • Bernat 2,
  • Chlipała 114,
  • Maj 6.

Opublikowano przez w dniu 3 kwietnia 2022 w Ogłoszenia parafialne