WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  Składamy serdeczne Bóg zapłać za ufundowanie różowych ornatów, których nie posiadaliśmy.
 2. Od dziś mamy zmianę czasu. Godziny nabożeństw niedzielnych nie ulegają zmianie aż do Wielkanocy. Śpiewana droga krzyżowa o 15:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 16:00, a zaraz po tym nabożeństwie Msza święta wieczorna około 16:45. Przypominamy, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Jutro o 20:00 „Różaniec w świetle gromnicy” w intencji o pokój na Ukrainie i w intencji naszej Ojczyzny.
 4. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź od godziny 16:00.
  O 17:00 nabożeństwo drogi krzyżowej. Droga Krzyżowa również o godzinie 7:30 i o 19:00.
  Spowiedź też będzie w czwartek przed pierwszym piątkiem od godziny 17:00. Mimo, że jest to ostatni dzień marca, będzie Msza święta popołudniowa i zmianka tajemnic Żywego Różańca. Intencje Mszalne są przeniesione z następnego czwartku.
 5. W sobotę przypada także 17. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.
 6. Najbliższa niedziela, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Na godzinę 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci, bo to tradycyjnie w naszej parafii Msza Święta ze szczególnym ich udziałem.
 7. W ubiegłym tygodniu odbył się wojewódzki finał wiedzy biblijnej na poziomie szkoły podstawowej, gdzie nasza wieś szkoła była reprezentowana przez dwóch naszych parafian. Gratulujemy Kamilowi Burkatowi, który został laureatem tego konkursu a także naszemu lektorowi Marcinowi Tomera, któremu zabrakło tylko kilka punktów by również osiągnąć taki sam sukces.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii i wszelką pomoc w pracach porządkowych i w przygotowaniu następnych dzieł, które chcemy zrealizować w najbliższym czasie.
 9. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinom troszczącym się o czystość naszej świątyni w ostatnim tygodniu na przyszły tydzień powierzam tę troskę mieszkańcom Poznachowic Dolnych rejon V:
  • Stalmach 89,
  • Stalmach 57,
  • Bednarski 105,
  • Chlipała 10,
  • Dudzik 28,
  • Leśniak 9,
  • Dudzik 42,
  • Szymoniak 43.

Opublikowano przez w dniu 27 marca 2022 w Ogłoszenia parafialne