WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dzisiaj jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15:00 śpiewana droga krzyżowa, o 16:00 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, a zaraz po nich około 16:45 Msza Święta wieczorna.
 2. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. Mamy ku temu wielkie okazje okazując serce tym którzy wszystko stracili.
  Nie dajmy się zbałamucić, tym którzy powtarzając wyjątkowo zdarzające się negatywne przykłady, a czasem nawet zupełnie niesprawdzone informacje, próbują zatrzymać naszą serdeczność, ofiarność i dobroć. Na to musimy być przygotowani, bo pojawią się osoby, które bardziej czy mniej świadomie będą działać pod dyktando Rosjan czy niektórych państw tzw. Unii Europejskiej, pragnących za wszelką cenę oszpecić naród polski, a między nasz naród i Ukraińców wbić klin i zasiać niechęć. To nas teraz czeka. Chrystus daje chrześcijanom prostą odpowiedź „…Coście uczynili jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili…”.
  Nie dajmy się zwieść złemu, który czyha na nasze dusze, a im więcej dobra się dzieje, tym bardziej się wścieka, a i kumpli do tego ma bardzo wielu, niestety pośród nas.
 3. Zachęcam do włączenia się do parafialnego „jednodniowego postu o chlebie i wodzie” o ustanie wojny i w intencji naszej Ojczyzny.
 4. W poniedziałek o 20:00 „różaniec w świetle gromnicy” o uproszenie wszelkich łask dla naszej Ojczyzny i całego świata, a szczególnie o pokój
 5. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
 6. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
 7. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.
 8. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godzinie 7:30 dla dorosłych, o 17:00 dla dzieci, o 19:00 dla młodzieży.
 9. W sobotę w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów. Dobry Łotr to jeden ze złoczyńców powieszonych na krzyżu obok Jezusa, do którego Zbawiciel skierował słowa: „Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze Mną w raju”. Dziś czczony jest w Kościele jako patron pokutujących więźniów.
 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy naszego parafianina Władysława Dominika. Niech Bóg okaże mu swoje miłosierdzie i wprowadzi do krainy życia. 
  …Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
 11. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinom troszczącym się o czystość naszej świątyni, a na przyszły tydzień powierzam tę troskę mieszkańcom Poznachowic Dolnych rejon IV:
  • Maj 59,
  • Cygan 96,
  • Hebda 100,
  • Sadkiewicz 15,
  • Maj 97,
  • Maj 86,
  • Szczygieł 34,
  • Rokosz 13.

Opublikowano przez w dniu 20 marca 2022 w Ogłoszenia parafialne