WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.
 2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godzinie 16:00 a zaraz po ich zakończeniu, około 16:45 Msza święta wieczorna.
 3. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
 4. W poniedziałek o godzinie 20:00 „Różaniec w świetle gromnicy” w intencji o ustanie wojny i w intencji naszej Ojczyzny.
 5. W środę na Mszę świętą o godzinie 18:00 zapraszamy rodziców młodzieży przygotowujących się do bierzmowania. Po Mszy świętej spotkanie organizacyjne w kościele.
 6. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek dla dorosłych o godzinie 7:00, dla dzieci o godzinie 17:00, dla młodzieży o 19:00.
 7. Na ołtarzu bocznym zgodnie z tradycją wystawiona jest puszka na kwiaty do grobu Pańskiego.
 8. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci.
 9. W sobotę o godzinie 20:00 wieczór adoracji. Zapraszamy na wspólne spotkanie z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie.
 10. Orędownictwo Świętego Józefa niech wspomaga naszą modlitwę za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie za Zofię Dudzik, która zmarła w tym tygodniu. Pogrzeb będzie jutro o godzinie 14:00
  „…Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…”
 11. Z naszych spraw gospodarczych: w tym tygodniu udało się nam:
  • Zakończyć prace przy odnowieniu i powiększeniu nowej salki parafialnej dla dzieci i młodzieży. Zostały wymienione okna, zrobiliśmy nowe wejście, aneks kuchenny, ubikację. Zostało jeszcze wykończyć nowy przedsionek, a salkę wyposażyć w nowe stołki lub ławki.
  • Trwają dalsze prace przy remoncie naszej parafii, została wymieniona kolejna partia okien. Bardzo gorąco dziękuję panom, którzy pomogli je zainstalować.
  • W odpowiedzi niejako na nieszczęście wywalonej lipy w pobliżu naszej świątyni, została zakończona przycinka pielęgnacyjna lip na zewnątrz placu kościelnego, które stanowiły zagrożenie dla naszej pięknej zabytkowej świątyni jak i przechodzącym i modlącym się wiernym. Na dalsze prace wewnątrz placu oczekujemy na odpowiednie zgody z Krakowa już przeszło 3 miesiące. Prośbę bowiem złożyliśmy na długo przed wiatrami, które nawiedziły naszą Ojczyznę.
  • Zostało wykonane także utwardzenie drogi wjazdowej do waszej plebanii.
  • Wykonana instalacja fotowoltaiczna została wypłacona. Wykonawcy panu Michałowi Kowalik za spory upust składamy serdeczne podziękowanie.
   Za wszelką pomoc w wykonywaniu tych prac i ofiary składne na rzecz naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
   Za tydzień przypada III niedziela miesiąca – ze względu na wparcie jakie udzieliliśmy biednym ludziom ogarniętych wojną (Ukrainie) nie będzie w tym miesiącu składki gospodarczej.
 12. Składam serdeczne Bóg zapłać trzem rodzinom sprzątającym naszą świątynię w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzam tę troskę mieszkańcom Poznachowic Dolnych rejon III:
  • Szymoniak 17,
  • Lampa 18,
  • Pałka 1,
  • Garbień 24,
  • Garbień 126,
  • Maj 56,
  • Galia 30a,
  • Hebda 112.

Opublikowano przez w dniu 13 marca 2022 w Ogłoszenia parafialne