WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. W naszej wspólnocie Wielki Post zaczynamy od rekolekcji parafialnych. Serdecznie więc witamy o. Klaudiusza – franciszkanina, który wprowadzi nas w ten szczególny i święty czas.  Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.
  Nauki rekolekcyjne
  • dla dorosłych będą o godzinie 7:00 i 18:00,
  • dla dzieci przed południem w ramach zajęć szkolnych,
  • dla młodzieży szkól średnich o godzinie 19:00.
   Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
 2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godzinie 16:00, a zaraz po tym nabożeństwie będzie Msza święta wieczorna!
 3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek
  • o godzinie 7:30 dla dorosłych,
  • o godzinie 17:00 prowadzona przez dzieci,
  • o godzinie 19:00 prowadzona przez młodzież.
   Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.
 4. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
 5. W środę SPOWIEDŹ: godzina 14:00 – 18:00 (przerwa godzina 15:45 -16:15).
 6. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.
 7. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.
 8. W Wielkim Poście Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny oraz podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej wspólnocie zachęcamy po parafialnej pokuty pod hasłem jeden dzień o chlebie i wodzie. (Bez ciepłych posiłków, kawy herbaty i tych używek bez których damy rady się obejść) Taki dzień można wylosować sobie zabierając karteczkę znajdującą się pod chórem.  Naszą wspólną intencją niech stanie się wołanie do Pana Boga o pokój na świecie i bezpieczeństwo naszej Ojczyzny a drugą intencją niech stanie się prośby indywidualne.
 9. W środę popielcową zbieraliśmy na ofiary wojny na Ukrainie. Kwota zebrana to 20.800 zł. Z serca wszystkich dobroczyńcom składamy „Bóg zapłać”.
 10. Gorące podziękowania za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu na ten tydzień tę troskę powierzam mieszkańcom Poznachowic Dolnych – rejon II tzn.:
  • Dudek 4,
  • Majda 102,
  • Grabacki 44,
  • Bzdyl 162,
  • Kowal 98,
  • Murzyn 52,
  • Galia 48,
  • Galia 149.

Opublikowano przez w dniu 6 marca 2022 w Ogłoszenia parafialne