WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. W tych ostatnich dniach doznaliśmy szczególnej opieki Opatrzności Bożej nad naszą świątynią, bo tak należy chyba patrzeć na zniszczenia, które poczyniła szalejąca wichura wyrywając przydrożne drzewa wokół naszego kościoła. Dziękujemy Bogu, że tak „niewiele” się wydarzyło.
  Ślę gorące podziękowania:
  • naszym strażaków z ochotniczej drużyny za sprawnie i skutecznie przeprowadzoną akcję.
  • panu Wójtowi za natychmiastową obecność na miejscu zdarzenia i podjęcie kroków zaradczych a także za natychmiastowe uporządkowanie miejsca wypadku. Wraz z całym zespołem gminnym już zostały podjęte już decyzje na przyszłość, w celu ochrony naszej świątyni i naprawy wyrządzonych szkód, za co gorąco dziękuję.
  • dziękuję także właścicielom „Naszego Bistra” za ufundowanie posiłku dla pracujących strażaków.

   Co prawda przewrócone drzewa nie stały na naszej działce, ale Bogu tylko wiadomym jest, dlaczego te, a nie inne drzewa zostały wyłamane. Większość bowiem z lip otaczających i ozdabiających kościół jest w środku całkowicie zniszczona, choć na zewnątrz wyglądają zdrowo. Mając to na uwadze (w porozumieniu z Radą Parafialną) musimy podjąć zdecydowane kroki, by zminimalizować zagrożenie dla naszej świątyni i wiernych. Zwrócimy się z prośbą o pozwolenie na ich maksymalną przycinkę pielęgnacyjną lub całkowitą wycinkę.
 2. We wtorek obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.
 3. W środę będziemy wzywać do modlitwy świętego Polikarpa, biskupa Smyrny, uczenia świętego Jana, męczennika za wiarę.
 4. Zbliża się wielki post naszym przygotowaniem do błogosławionego czasu jest tzw. Nabożeństwo 40 – godzinne.  W naszej parafii będzie ono w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę. Rozpocznie się
  • Mszą świętą o godzinie 18:00,
  • później będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy,
  • o godz 19:30 odmówimy różaniec w intencjach o ustanie epidemii i w intencji naszej Ojczyzny.
 5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.
 6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Stwórca odwołał do wieczności ś. p.: Tadeusza Murzyna, Mieczysława Murzyna, Helenę Murzyn. Polecamy ich Bożemu miłosierdziu.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 7. Składam z serca płynące „Bóg zapłać” za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzam troskę o czystość naszej świątyni rodzinom:
  • Murzyn 613,
  • Ptak 205,
  • Murzyn 61,
  • Konieczny 569,
  • Kaczmarczyk 280,
  • Kaczmarczyk 721,
  • Piechnik 581,
  • Piechnik 338.

Serdeczne „Bóg zapłać” również naszym dzielnym ministrantom wraz z przedstawicielami młodzieży za posprzątanie wiatrołomów w otoczeniu kościoła.

Opublikowano przez w dniu 21 lutego 2022 w Ogłoszenia parafialne