WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Jutro, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego którzy będąc apostołami Słowian stali się współpatronami Europy.
  To również wspomnienie świętego Walentego patrona zakochanych.
  Przy okazji ten święty Patron przypomina wszystkim zakochanym (niosąc im swoje błogosławieństwo) iż małżeństwo dla katolików (z wszelkimi prawami i obowiązkami) rozpoczyna się w dniu zawarcia sakramentu małżeństwa przed ołtarzem. Nie zaś wtedy, gdy jedno serce bije mocniej dla drugiego serca, a oczy stają się maślane na widok ukochanej osoby. Nie zmieniają tego faktu nawet najhuczniejsze zaręczyny. One również nie dają prawa katolikom do noszenia obrączek, mieszkania razem i traktowania siebie jako mąż i żona. Przykazania Boże ciągle są takie same, choćby tysiące ludzi tzw. nowoczesnej brukselskiej Europy tego oczekiwały i to głosiły. To Stwórca ustanowił niezmienne prawa pragnąc obdarzyć człowieka prawdziwym dobrem i szczęściem. A jeśli człowiek chce poprawiać Pana Boga, to tyko dla swej szkody, czego jesteśmy raz po raz świadkami.
 2. W poniedziałek tradycyjnie o godzinie 20:00 odprawimy „różaniec w świetle gromnicy” w intencji ustania epidemii i w intencji naszej Ojczyzny.
 3. Przychodzą powoli ciepłe dni, coraz częściej pojawiamy się na cmentarzu, robimy porządki, tym bardziej po ostatnich wichurach. Bardzo prosimy o zachowanie czystości na miejscu świętym, jakim jest miejsce spoczynku naszych bliskich. Wszelkie śmieci składamy w wyznaczonych miejscach. Nie zaś przy grobach kogoś innego. Jeśli miejsce na obrzeżach cmentarza jest dla kogoś zbyt daleko, można śmieci zabrać ze sobą z cmentarza. Jednocześnie informujemy, iż wszystkie tabliczki z napisem „zarezerwowane” nie ustawiane przez parafię są nieważne.
 4. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie na plebanię.
 5. W sobotę o godzinie 20:00 serdecznie zapraszamy na comiesięczny wieczór uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie prowadzony przez starszą scholę.
 6. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Jeśli ktoś ma życzenie, można ofiarę złożyć w podpisanej kopercie. Istnieje wtedy możliwość otrzymania na końcu roku dokumentu potwierdzającego darowiznę na rzecz parafii, by dokonać odpisu podatkowego.
 7. Z naszych spraw gospodarczych:
  • zostały zainstalowane nowe pająki pod chórem i w jednym z przedsionków kościoła (w drugim przedsionku zostanie również na dniach zainstalowany),
  • rozpoczęły się prace w przygotowaniu salki dla scholi, ministrantów i młodzieży na terenie naszej plebanii,
   Bardzo gorąco dziękujemy firmie JUSTA za ofiarowanie nowych okien do tej salki.
  • trwają także prace remontowe wewnątrz naszej plebanii prace.
   Za wszelkie ofiary z serca płynące „Bóg zapłać”.
 8. Składam serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom sprzątającym naszą świątynię w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzam tę troskę rodzinom:
  • Murzyn 676,
  • Jamróz 521,
  • Wolak 666,
  • Jamróz 257,
  • Knapik 757,
  • Knapik 718,
  • Rokosz 326,
  • Rokosz 114.

Opublikowano przez w dniu 13 lutego 2022 w Ogłoszenia parafialne