WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.
 2. W poniedziałek uczcimy świętego Jana Bosko, włoskiego kapłana, założyciela wspólnoty salezjańskiej, wybitnego wychowawcę młodzieży.
  W poniedziałek o godzinie 20:00 nasz „różaniec w świetle gromnicy” w intencji o ustanie epidemii i w intencji udręczonej naszej Ojczyzny.
 3. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”.
  Msze Święte z błogosławieństwem gromnic w naszej świątyni o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00.
 4. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego (szczególnie nasze siostry). Wyrażamy im serdeczną wdzięczność za ich obecność wśród nas i ogrom wykonanej pracy w naszej parafii. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:
  • w czwartek spowiedź od godziny 17:00. Po Mszy świętej zmianka tajemnic Żywego Różańca;
  • w piątek spowiedź od godziny 17:00. Po Mszy świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W sobotę wspominamy Świętą Agatę (III wiek), dziewicę i męczennicę, szczególną orędowniczkę w pożarach.
 7. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. O godzinie 11:00 odprawimy Mszę świętą ze szczególnym udziałem naszych dzieci – serdecznie zapraszamy.
 8. Wieczorne Msze święte w tygodniu odprawiamy o godzinie 18:00. W niedzielę Msza święta wieczorna pozostaje bez zmian, czyli o godzinie 17:00.
 9. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinom sprzątającym naszą świątynię w minionym tygodniu a na przyszły tydzień powierzam tę troskę rodzinom:
  • Polak 72,
  • Mrożek 367,
  • Piotrowski 365,
  • Najda 517 ,
  • Opiał 526,
  • Knapik 77,
  • Ślusarczyk 529,
  • Juszczak 704.

Opublikowano przez w dniu 30 stycznia 2022 w Ogłoszenia parafialne