WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.
 2. W poniedziałek będzie nam patronował święty Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy.
 3. We wtorek przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. W środę uczcimy święty Biskupów Tymoteusza i Tytusa, bliskich współpracowników Świętego Pawła Apostoła.
 5. W czwartek obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
 6. W piątek nasza modlitwę poprowadzi święty Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.
 7. Msze święte wieczorne w tygodniu będą nadal celebrowane o godzinie 18:00.
 8. W tym tygodniu Różaniec „przy zapalonej gromnicy” w intencjach: o ratunek dla nas w czasie epidemii i w intencji naszej Ojczyzny będzie w środę o godzinie 20:00.
 9. Zakończyliśmy cykl modlitw o uproszenie błogosławieństwa Bożej dzieciny (ze żłóbka betlejemskiego) dla waszych rodzin i domostw. Dziękujemy za waszą tak liczną obecność i wspólną modlitwę.
  Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary, za ogromną życzliwość i wyrozumiałość. Czynimy w imieniu własnym, w imieniu naszego Pana Organisty a także w imieniu naszych ministrantów. Niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi wszelkie dobro płynące z Waszych serc.
  W ciągu całego roku raz w tygodniu celebrowana jest Msza święta za wszystkich parafian
 10. W minionym tygodniu wsparliśmy pogorzelców naszej parafii. Zebraliśmy 17.000 zł. Za złożony dar poszkodowani składają serdeczne „Bóg zapłać”.
 11. Z naszych spraw gospodarczych: w minionym tygodniu udało się nam dokonaliśmy kolejnych przycięć pielęgnacyjnych i wycinki lip zagrażających naszemu bezpieczeństwu w naszym przykościelnym parku. Trzeba było wykorzystać zwyżkę co generuje dodatkowe koszty.
 12. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinom sprzątającym naszą świątynię w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzam tę troskę rodzinom:
  • Piskorski 417,
  • Lenart 209,
  • Burkat 68,
  • Stalmach 261, 
  • Humaj 591,
  • Kulak 298,
  • Percik 522,
  • Bednarz 220.

Opublikowano przez w dniu 23 stycznia 2022 w Ogłoszenia parafialne