WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych.
 2. W poniedziałek uczcimy świętego Antoniego, opata, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie.
 3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
 4. W środę, naszą modlitwę poprowadzi święty Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego.
 5. W piątek będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
 6. W piątek patronować nam będzie święta Agnieszka, dziewica i męczennica.
 7. Z naszych spraw gospodarczych: w tym tygodniu udało się nam zamontować nowy ekran do wyświetlania tekstu pieśni liturgicznych podczas nabożeństw. Poprzedni ekran stracił wyrazistość i ostrość przekazu, a jego koszt remontu był zbyt duży. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci I Komunijnych za sfinansowanie tego dzieła. Gorąco dziękujemy wszystkim za ofiary na rzecz naszej parafii.
 8. W przyszła niedzielę strażacy z OSP Niegowić będą zbierali ofiary na ciężko chorego synka jednego ze strażaków z tamtejszej jednostki. Zebrane fundusze maja pomóc 4 letniemu chłopcu w sfinansowaniu bardzo drogiej operacji niosącej nadzieję uratowania mu życia i zdrowia. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 9. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinom troszczącym się o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzam tę troskę rodzinom:
  • Dominik 460,
  • Łętocha 654,
  • Kurowski 577,
  • Murzyn 583,
  • Marcisz 157,
  • Dominik 702,
  • Dominik 71,
  • Murzyn 136.

Opublikowano przez w dniu 16 stycznia 2022 w Ogłoszenia parafialne