WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
 2. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
 3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Trwa czas naszych modlitw kolędowych za parafian. Msze Święte w waszych intencjach celebrujemy codziennie o godzinie 18:00.
 6. Jak zauważyliście, dzięki zaangażowaniu tak wielu z Was, w tych ostatnich miesiącach udało się nam w parafii dokonać wielu dzieł.
  Z naszą Radą Parafialną ustaliliśmy kierunki naszych dalszych działań na rok przyszły. Żebyśmy mogli skutecznie realizować nasze plany potrzebujemy pomocy całej naszej wspólnoty parafialnej i dlatego ustaliśmy z Radą Parafialną, iż raz w miesiącu będzie w naszej parafii tzw. składka inwestycyjna.  Będzie to trzecia niedziela każdego miesiąca.   Prosilibyśmy wszystkich pragnących się w te dzieła włączyć, by w taką inwestycyjną niedzielę ofiary składać w kopertach (na której będzie nazwisko i adres ofiarodawcy) podczas tradycyjnej składki na Mszy świętej. Pierwsza taka składka będzie w lutym.
  Z serca Bóg zapłać za wszelkie wsparcie i wyrozumiałość.
 7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom troszczącym się o czystość naszej świątyni, na przyszły tydzień tę troskę powierzam rodzinom:
  • Jania 652,
  • Kęsek 551,
  • Zając 679,
  • Murzyn 664,
  • Węglarz 390,
  • Jamróz 625,
  • Olejarz 808.

W sobotę o godzinie 20:00 zapraszamy na Wieczór Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy na chwilę modlitwy przy śpiewie kolęd.

Opublikowano przez w dniu 9 stycznia 2022 w Ogłoszenia parafialne