WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. Msze święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego, bo jest to święto obowiązujące w sumieniu każdego katolika.
  • W to święto służba liturgiczna naszej parafii – Ministranci oraz Lektorzy –  będą roznosić kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przekazane służbie liturgicznej jako upominek za całoroczną posługę przy ołtarzu. Serdecznie prosimy o życzliwe podejście do naszej służby. Tradycyjnie też będziemy mieli okazję do wspólnego kolędowania przygotowanego przez panią Małgorzatę Bednarczyk po Mszy świętej o godzinie 11:00.
 2. Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Po wieczornej Mszy świętej zmianka tajemnic Róż Różańcowych.
 3. Piątek będzie pierwszym piątkiem miesiąca – spowiedź od godziny 16:30.
 4. W najbliższą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 5. W tygodniu wszystkie popołudniowe Msze święte celebrowane są o godzinie 18:00.  Nie ma też różańca za naszą Ojczyznę.
 6. Trwa okres wieczornych modlitw o błogosławieństwo Boże dla rodzin dla danego rejonu kolędowego. Serdecznie zapraszamy.
 7. Składam gorące podziękowania rodzinom sprzątającym w tym tygodniu, na przyszły tydzień powierzam troskę o czystość naszej świątyni rodzinom:
  • Bednarczyk 73,
  • Rokosz 686,
  • Bednarczyk 422,
  • Polak 488,
  • Poradzisz 256,
  • Łabuz 520,
  • Dominik 70,
  • Jamróz 112.

Opublikowano przez w dniu 2 stycznia 2022 w Ogłoszenia parafialne