WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
 2. Jutro obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Był on bratem świętego Jakuba Większego, umiłowanym uczeniem Jezusa, autorem Ewangelii, Apokalipsy oraz trzech apostolskich listów.
 3. We wtorek przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków, dzieci zamordowanych z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
 4. W piątek 31 grudnia przypada wspomnienie świętego Sylwestra, ostatni dzień roku kalendarzowego. O godzinie 16:00 odprawimy nieszpory dziękczynno-błagalne na zakończenie roku kalendarzowego z kazaniem podsumowującym mijający rok a po zaraz po nich Msza święta (około godziny 16:45) w intencji wszystkich parafian.
  W tym dniu nasz arcybiskup księdza Marek Jędraszewski udzielił dyspensę wstrzemięźliwości: od pokarmów mięsnych, od pokutnego charakteru tego dnia i od postu.
 5. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Jest to święto obowiązkowe, a więc obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej, które celebrowane są w porządku niedzielnym.
 6. Od jutra do czwartku popołudniowe Msze święte w tygodniu (zostają przeniesione z godziny 17:00) będą celebrowane o godzinie 18:00.
 7. Ojcowie cystersi w Szczyrzycu zapraszają do nawiedzenia żywej szopki zorganizowanej przy ich klasztorze.
 8. Składam gorące podziękowania:
  • rodzinom sprzątającym przedświątecznie naszą świątynię w minionym tygodniu. W tym tygodniu sprzątanie będzie w czwartek po Mszy świętej wieczornej i polecam tą troskę o kościół następującym rodzinom:
   • Bednarczyk 75,
   • Bogacz 76,
   • Bednarczyk 471,
   • Rzońca 747,
   • Bednarczyk 421,
   • Jamróz 751,
   • Jamka 603,
   • Grabowski 499.
  • a nad to bardzo gorące podziękowania
   • panu Markowi Pilchowi za przygotowanie tegorocznej szopki jak również za wszelką całoroczną pomoc w pracach na rzecz naszej parafii,
   • orkiestrze za ubogacenie uroczystości Bożego narodzenia,
   • jak również za wszelkie ofiary wpływające na rzecz naszej parafii.

Opublikowano przez w dniu 26 grudnia 2021 w Ogłoszenia parafialne