WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Z naszych ogłoszeń:

W związku z istniejącym w naszej Ojczyźnie i na świecie zagrożeniem pandemicznym, po głębokim namyśle podjęliśmy decyzję dotyczącą wizyty duszpasterskiej – kolędy w naszej parafii. Wizytę duszpasterską prowadzoną w tradycyjny sposób jesteśmy zmuszeni odwołać. Dla mnie osobiście jest to trudne, bo liczyłem, że będę miał okazję Was troszkę bliżej poznać a i kilka tematów parafialnych chciałem z wami omówić.  Jak Bóg da to ufam, że będzie jeszcze do tego okazja i za rok będzie już normalnie. Najważniejszym elementem kolędy jest wspólna modlitwa rodziny i błogosławieństwo Bożonarodzeniowe Waszych domów. Dlatego istnieje możliwość indywidualnego zaproszenia księdza do Waszych domów. Zgłaszamy się do konkretnego kapłana i z nim ustalamy termin kolędy. Ponad to codziennie okresie kolędowym o godzinie 18:00 będzie odprawiana Msza święta z błogosławieństwem z danego rejonu. Rejony będą ogłaszane co tydzień na ogłoszeniach parafialnych. Od Najbliższego poniedziałku Msze święte wieczorne będą o 18:00 (te zamówione na 17:00 również będą godzinę później). Ponieważ co roku kolędowo wynagradzaliście państwo posługę naszego Pana organisty to pod chórem czasie tych Mszy świętych będzie wystawiony koszyk na ofiary dla niego. Będzie też drugi kosz na tradycyjne ofiary kolędowe, jeśli ktoś miałby takie życzenie. Zaś w dniu 6 stycznia, w uroczystość Trzech Króli, nasi ministranci będą rozprowadzać poświęconą kredę, którą opiszemy sobie drzwi naszych chrześcijańskich domów i kadzidło, które na specjalnym węgielku wypalone rozniesie zapach Bożonarodzeniowych uroczystości kościelnych, w naszych domach. Ofiary tam zebrane będą upominkiem dla tej ogromnej armii Wiśniowskich ministrantów. A z ich ilości i posługi możemy być dumni w Całej diecezji i nie tylko.

ks. Jacek Budzoń

Opublikowano przez w dniu 25 grudnia 2021 w Ogłoszenia parafialne